Fikrinize sahip çıkın

Dijital çağda internet üzerinden yapılan işlem sayıları giderek artıyor. E-GÜVEN, 15 bini aşkın kullanıcısı olan Tasdix ürünüyle tüm eserlerin elektronik ortamda güvence altına alınmasını ve fikri mülkiyet haklarının korunmasını sağlıyor.    Ekonomik kalkınmada bireylerin yarattığı yeniliklerin önemli bir etkisi mevcut. Bütçeleri bazı devletlerin bütçelerinden bile fazla olan şirketlerin başarı hikayeleri bunun en güzel örneklerini gösteriyor. Yurt dışındaki uygulamalara bakıldığında fikirlerin ve üretime katkısı olan tüm çalışmaların henüz emekleme aşamasındayken bile güvence altına alındığı gözlemleniyor. Yenilikçi teknolojilerin hızla yaygınlaşmasıyla, fikirsel hakların başkaları tarafından kullanılmadan koruma altına alınmasının önü açılıyor. Fayda odaklı bakış açısıyla yenilikçi hizmetler sunan E-GÜVEN, Tasdix çözümüyle bu alandaki boşluğu doldurmayı hedefliyor. Eserlerin koruma altına alınmasını sağlayan çözüm, çok geniş bir kesime hitap ediyor. Hukuki geçerliliği sayesinde her türlü eserin koruma altına alınmasına imkan sunan çözüm, üretime ve markalaşmaya da önemli katkılar sunuyor.

Teknolojiden kültüre, sanattan yayıncılığa her sektörde 

Fikri mülkiyet üretiminin göreceli fazla görüldüğü ülkelerde ekonomik kalkınmanın da aynı oranda geliştiğini belirten E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “Benzer durum, sanat ve kültür alanında yaşanan ilerlemelerde de mevcut. Fikirlerin filizlenmeye başlamasından ticarileşme sürecine, ülke ekonomisine katkıdan istihdama önemli katkılar sunmaya başlamasına kadar tüm süreçlerde fikri mülkiyet haklarının korunması kritik öneme sahip. Firmaların en stratejik yatırımlarını; markalaşma, yenilikçi fikirler, yeni tasarımlar, mobil dahil olmak üzere inovatif uygulamalar ve Ar-Ge çalışmaları oluşturuyor. Kalkınmanın en önemli itici faktörlerinden olan fikri mülkiyet, sadece kurumlar için değil, bireyler için de belirleyici bir değer. E-GÜVEN olarak fikir üretmenin ve fikri haklarının korunması bağlamında toplumsal bilinç oluşturmanın önemine inanıyoruz. Tasdix ile tüm eserlerin hukuki olarak korunmasına öncülük ediyoruz. Resimden fotoğrafa, yazılı eserlerden moda tasarımlarına, edebiyattan müziğe, teknolojiden sanat alanına kadar fikri mülkiyet haklarının ve her türlü yeniliğin dijital ortamlarda güvenli şekilde korunmasını sağlıyoruz.” dedi.

Tek tıkla fikri mülkiyetler güvence altında

5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında fikri mülkiyet haklarını koruma altına alan Tasdix, bilgisayar ortamındaki verilerin elektronik olarak damgalandığı zamanı ve o tarihten itibaren üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadığını güvence altına alıyor. 15 bini aşkın kullanıcısı olan ve bugüne kadar 50 bine yakın eseri koruma altına alan Tasdix, dijital çağdaki yaratıcı çalışmaların başka kişiler tarafından çalınmasını, kopyalanmasını veya izinsiz kullanılmasını engelliyor. Kullanıcılar, Tasdix’in web sitesinde üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra, tek tıkla eserine zaman damgası atabiliyor ve herhangi bir uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliğe sahip bir delil belgesine sahip oluyor. Tasdix’in diğer önemli avantajı, mesai saatlerinden ya da tatil günlerinden bağımsız istenilen an kullanılabilmesi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.