Ana sayfa BT Gündem Fırına da SAP sistemi kuruyorlar

Fırına da SAP sistemi kuruyorlar

100
0

Elsys danışmanlığında devreye alınacak proje çerçevesinde Kasım 2009 itibarıyla 25 Komşufırın mağazası ile ilerleyen tarihlerde devreye girecek yeni mağaza süreçleri SAP ile entegre edilecek. Operasyonel işlemler dışında mali muhasebe, maliyet muhasebesi, duran varlık muhasebesi işlemleri SAP üzerinde yürütülecek. Karlılık analizi modülü ile de mağazalar bazında karlılık uygulamalaları yürütülecek. Mağaza bazında ürün karlılığı çok daha etkin raporlanabilecek.
2013 yılında 350, takip eden yıllarda ulaşacağı binin üzerinde mağaza sayısı ile, Türkiye’nin en büyük fırıncılık zinciri olmayı hedefleyen unlu mamüller sektörüne yenilikçi yorumlar getirerek pazar payını hızla artıran Komşufırın, iş süreçlerini SAP sistemine taşıyarak verimliliğini de artıracak. Gıda sektöründe benzerine az rastlanır bir tedarikçi ilişkileri yönetimi sisteminin kurulacağı proje, Elsys’in danışmanlığında yapılandırılacak.

Uluslararası hijyen ve kalite standartlarında üretim gerçekleştirmeyi benimseyen Komşufırının mevcut varlıklarını daha iyi yönetmesini sağlayacak proje, kararların rakamsal veriler ışığında alınmasını mümkün kılacak.

Proje kapsamında; malzeme yönetimi, satış-dağıtım, mali muhasebe, duran varlık yönetimi, maliyet muhasebesi, proje yönetimi, bütçe uygulamaları devreye alınacak.