Flash Player Qualcomm uyumlu telefonlarda

Qualcomm uyumlu akıllı telefon kitle pazar segmenti için of Adobe® Flash Player becerileri ve tam Web tarama alanlarındaki geliştirmeyi duyurdu. Qualcomm buna ek olarak, orta katman ve daha yüksek teknolojide Snapdragon™ destekli akıllı telefon ve tabletlerdeki Flash tabanlı içeriklerin HD video olarak oynatılabilmesini de sağlayacak.
Akıllı telefon ve tabletlerde kesintisiz ve akıcı HD video kalitesi
Qualcomm’un 800MHz MSM7x27™ mobil işlemcisi akıllı telefon segmentinde Flash Player uyumluluğunu mümkün kılacak ilk işlemci olacak. Bu yenilikle birlikte cep telefonu üreticileri standart oyunlar, uygulamalar, videolar ve diğer Flash tabanlı içerikler için daha zengin Web tabanlı multimedya ve grafik deneyimlerini sunabilecekler. Qualcomm, Flash Player, Android ve Qualcomm’un Snapdragon MSM8x55™ mobil işlemcisi arasında sıkı bir eşleşme sağlama adına Adobe ile yakın bir işbirliği gerçekleştirdi. Böylece orta katman ve daha üst düzey akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda kesintisiz ve akıcı HD video kaltesi sağlanmış oldu.

Mobil cihazların yapabilecekleri artacak
Qualcomm İnternet Servisleri Başkanı Rob Chandhok konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Qualcmm ve Adobe, her iki tarafın da tüm katmanlardan akıllı cihazlar için benzersiz bir Web deneyimi sunma arzusunun güçlendirdiği uzun süreli bir ilişki geliştirdi. Qualcomm’un işlemcileri aracılığıyla son teknoloji akıllı telefon pazarına Flash Player desteğinin sunulması bir mobil cihazın yapabileceklerinin kapsamını oldukça genişletecek.”

Adobe Flash Runtime Başkan Yardımcısı Danny Winokur ise şunları söyledi: “Flash Player üzerinden zengin içeriklerin sunulması tam web deneyimi için kilit bir etmen. Biz de kendimizi bu imkânı olabildiğince fazla platforma yaymaya adamış durumdayız. Adobe ve Qualcomm, Flash Player’ı altyapı donanımlarına uygun hale getirerek her cihazın en iyi multimedya becerilerini ortaya çıkarıyor. 800MHz MSM7x27 işlemcisinde zengin Web tarama ve Snapdragon MSM8x55’te HD video oynatma imkanlarını sunmak bu kapsamın örneklerini oluşturuyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu