Flash teknolojisi veri deposundan sunuculara genişliyor

 EMC, Flash teknolojisine dayalı, sunucu önbellekleme çözümü olan EMC VFCache™’ı pazara sunacağını açıkladı. EMC, PCle Flash teknolojisini iş kritik uygulamaların doğru maliyetlerle, gerekli düzeyde koruma özellikleri ve akıllı işlevlerle yepyeni seviyelerde performans sunacakları şekilde sistemlere kurulmasını sağlayan ilk şirket oldu. VFCache ve EMC Flash özellikli veri depolama sistemleri, akıllı yazılımları ve PCIe Flash teknolojisini kullanarak uygulama performansında önemli düzeyde gelişme elde edilmesini sağlıyor. Yapılan deneme testlerinde verimliliğin 3 kat arttığı ve  gecikme sürelerinin de %60 azaldığı görüldü.

EMC, Flash teknolojisinin kapsamını genişletiyor ve sunucuya da taşıyor. Bir diğer deyişle PCIe Flash teknolojisinin faydalarını sosyal medyadan ve internetten Microsoft, Oracle ve SAP gibi başlıca iş kritik uygulamalara aktarıyor. Artık veri tabanları (CRP, ERM), OLTP, eposta, Web ve raporlama programları, yani önbelleklenebilir çalışma ortamları, yoğun okuma gerektiren iş yükleri, PCle Flash teknolojisinin performansa yönelik önemli faydalarından yararlanabilecek.

EMC, VFCache’nin donanımını daha da geliştirecek

Gelecek yıl EMC, VFCache’lere veri tekilleştirme teknolojisini de ekleyecek ve bu şekilde de kullanıcıların Flash teknolojisinden daha da fazla verimlilik sağlamasını mümkün kılacak. Ek Flash kapasitesi ve form faktörleri de ayrıca desteklenecek. VFCache, EMC veri depolama yönetimi teknolojileri ile daha derinlemesine entegre edebilecek ve FAST mimarisi ile ek entegrasyon özellikleri de sunulacak. EMC’nin VFCache’e yönelik vizyonu, uygulamadan verilerin depolandığı platforma, sektörün en kapsamlı, en verimli ve akıllı veri akış yolunu sunmayı içeriyor. Sonuç olarak ortaya hem fiziksel hem de sanal ortamlar için üstün performans, akıllı özellikler ve koruma içeren, dinamik biçimde optimize edilmiş bir altyapı çıkıyor.

EMC ayrıca 2012 senesinin ikinci çeyreğinde, “Şimşek Projesi” için müşterilere yönelik bir “erken tanışma-erişme” programı da planlıyor. Yüksek frekanslı, düşük gecikme süreli okuma/yazma iş yükleri için optimize edilmiş olan “Şimşek Projesi”, Flash teknolojisinin gücünden  yararlanarak, ağ bağlantılı özel bir sunucu aracılığıyla VFCache ile beraber sunulan gelişmiş bir PCle teknolojisine dayanacak.

EMC VFCache’in Teknolojik Faydaları

•       Çok yüksek Performans: VFCache bugün pazarda mevcut olan en hızlı PCIe sunucu Flash ön bellekleme çözümü. VFCache sunucuda konumlanıyor ve sıcak verilerin ağ içinden geçerek veri depolama dizilimine taşınması ihtiyacını ortadan kaldırıyor. PCle Flash kartları çok daha üstün kapasite ve yanıt verme özellikleri sunarken, rakip çözümlere oranla dört kat daha az enerji ve bellek kaynağı tüketiyor.

•       Otomatik Zeka: VFCache sunucu içinde yeni bir yüksek performanslı veri depolama katmanı oluşturuyor. VFCache EMC’nin FAST mimarisini geliştirerek, uçtan uca akıllı veri katmanlandırma ve veri depolama sisteminden sunucuya ön bellekleme stratejisini oluşturuyor. EMC’nin müşterilerinin FAST teknolojisinin maliyet ve performansa yönelik faydalarından yararlanmalarını sağlamaya odaklanması, işletmelere yönelik Flash teknolojisindeki liderliğini sağlamlaştırdı.

•       Üstsınıf Koruma: VFCache, kullanıcılara, veri depolama sistemine “yazımları doğrudan yönlendirme” özelliği ile komple koruma sunuyor. Veriler VMAX,  VMAXe, VNX ya da VNXe veri depolama platformlarına yazıldıklarında, kullanıcılar verilerinin sektörün en kullanılır özellikli, veri bütünlüğü, veri güvenilirliği ve felaket kurtarma açısından en üstün veri depolama çözümü tarafından korunduğundan emin olabiliyor. Veriler bu şekilde paylaşılabilir ve ölçeklenebilir olmaya devam edebiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu