FMV Özel Işık Okulları, ECDL Lisansı aldı

Feyziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Okulları, ECDL lisansı aldı. Avrupa Bilgisayar Kullanım Lisansı ECDL’nin Yetkili Test Merkezi olan Feyziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Okulları, bu belgeyi almak isteyenlerin sınavını ECDL Bilişim ve Eğitim A.Ş. ile birlikte yapacak.AB üyesi ülkelerin olmazsa olmazlarından ECDL (Europe Computer Driving Licence) sertifikası, 139 ülkede geçerli. Okullarında zaten bilgisayar eğitimi veren FMV Özel Işık Okulları, 139 ülkede geçerliliği olan bu belgeyi okulunda eğitim gören öğrencilerine de vermiş olacak.

ECDL lisansı, MEB’in yeni müfredatında “tüm öğretmenlere bilgisayar bilme zorunluluğu” getirmesiyle daha da önemli oldu. Eğitim kurumları arasında her üç kampusünde de bu belgeyi vermeye hak kazanan FMV Özel Işık Okulları, ECDL lisansı ile sektördeki öncülüğüne bir yenisini daha eklemiş oldu. Çünkü; Türkiye’de halen mevcut olan 55 Test Merkezi’nden eğitim sektöründe çoğunlukla üniversiteler bulunuyor. İlköğretim ve lise düzeyinde eğitim veren kurumlar arasında bu belgeyi alan üçüncü okul olan FMV Özel Işık Okulları, Anadolu yakasında bir, Avrupa Yakası’nda iki test merkeziyle hizmet vererek diğer okullar arasından sıyrılıyor.

Yakın gelecekte Türkiye’nin AB’ye girmesi durumunda, ECDL Türkiye’den zorunlu olarak istenecek belgelerin başında geliyor. Zira; ECDL lisansı, Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren pek çok yabancı firmanın artık personel alımı ilanlarında şart koştuğu belgelerden biri olmaya başladı bile

Bilgisayar eğitimi alan FMV Özel Işık Okulları öğrencileri, okulun aldığı bu lisansla birlikte yıl sonunda sınava girecek ve sınavdan başarılı not alırsa bu belgeyi almaya hak kazanacak. Sınav, okulda ECDL Bilişim ve Eğitim A.Ş. ile birlikte yapılacak. Ayazağa ve Nişantaşı’nda bulunan Özel Işık İlköğretim Okulları, bu yıl 8. sınıflarında ve lise son sınıflarında öğrenim gören öğrencilerine bu belgeyi verebilmek için sınav yapacak. Kurum, sınava girecek olan öğrencilerin sınav giriş ücretlerini karşılayacak. Ancak, başaramayıp ikinci sınava girecek olan öğrenciler sınav ücretlerini kendileri karşılayacak.

Yetkili Test Merkezi olmaya hak kazanan FMV Özel Işık Okulları, konuyla ilgili alt yapı çalışmalarını da tamamladı. FMV Özel Işık Okulları’nda bilgisayar eğitimini veren öğretmenler, ECDL Bilişim ve Eğitim A.Ş. tarafından bir sorumlu bir yetkili öğretmen olmak üzere eğitimden geçirildi ve bu belgeyi almaya hak kazandılar. Kurumun, her üç kampusünde halen biri sorumlu diğeri yetkili olmak üzere ECDL belgeli ikişer bilgisayar öğretmeni bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.