Foriba, Sovos tarafından satın alındı

Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi şirketlerinden olan Revo Capital’in 2014 yılında yatırım yaparak gelişimine destek verdiği yerel yazılım şirketi Foriba, kendi alanında dünya lideri olan Sovos tarafından satın alındı.Revo Capital’in ilk katkı sağladığı girişimlerden biri olan Foriba;  Sovos tarafından satın alındı. ABD Meşeli Sovos, finans, vergi yazılımları ve raporlama çözümlerinde dünya lideri. Satışa ilişkin mali bilgiler ise paylaşılmadı.

Revo Capital, bugüne kadar Fintech, bulut tabanlı B2B çözümler, online pazaryeri ve büyük veri alanında 19 girişime yatırım yaptı. 66 milyon Dolar büyüklüğündeki 1. fonun ardından 2. fon için hazırlanmaya başlıyor.

Bu başarı tesadüf değil

Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar, “Foriba’nın bugün alanında dünya lideri olan Sovos tarafından satın alınmasının gururunu yaşıyor ve başta Ahmet Bilgen ve Koray Bahar olmak üzere tüm Foriba ekibini gönülden kutluyoruz. 5 yıl boyunca şirketin yerel bir yazılım şirketinden global bir oyuncuya dönüşümünü en ön sıradan takip etme şansına sahip olduk ve bu başarının tesadüf olmayıp sonuna kadar hak edildiğini yakinen biliyoruz,” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Revo Capital, 2013 yılında kurulduğunda Türkiye’de FinTech ve kurumsal yazılım hizmetleri alanını odak olarak belirleyen ilk ‘Risk Sermayesi’ fonu olmuştu. Bunun doğru bir tercih olduğunu Foriba satın alması ve bu alandaki diğer yatırımlarımızın büyüme hızı net biçimde göstermekte. Böyle bir dönemde, ABD’li dev bir şirketin dikkatini çekmek ve satın almanın gerçekleşmiş olması hakikaten dikkate değer gelişmedir. Şu an kurmakta olduğumuz ikinci fonumuz ile uluslararası yatırımcılarla beraber bölgedeki yatırımlarımızı çoğaltmayı hedefliyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.