Ana sayfa BT Gündem Forrester Wave Güçlü Performans gösteren kuruluş listesinde

Forrester Wave Güçlü Performans gösteren kuruluş listesinde

74
0

BT Küresel Hizmetler, bugün, “Forrester Wave: Bilgi Güvenliği ve Bilişim Teknolojileri Risk Danışmanlık, 1. Çeyrek, 2009” raporunda hem Bilgi Güvenliği hem de bilişim Teknolojileri Risk Danışmanlık kategorilerinde “Güçlü performans gösteren kuruluş” olarak gösterildi. Raporda, BT Küresel Hizmetler’in “Bilgi güvenliğinin spesifik alanlarında mükemmel kapasiteye sahip bir kuruluş” olduğu ifade ediliyor ve BT Küresel Hizmetler, “Pek çok bilgi güvenlik sorumlusu (CISO’lar) için zorlayıcı bir durum teşkil eden önceden test edilmiş ve entegre çözümleri sunmalarına olanak tanıyan iyi yapılandırılmış ortaklıklar kurduğu düşünülen” üç sağlayıcıdan biri olarak nitelendiriliyor.

Forrester’a göre, bu rapor bilgi güvenliği ve bilişim teknolojileri risk danışmanlık pazarında ölçüm yapmak ve her bir sağlayıcının yaklaşımının güçlü ve zayıf noktalarını değerlendirmek üzere tasarlandı. Forrester, raporunu, sağlayıcı ve uzmanlarla yapılan görüşmelerin yanı sıra girişim gereksinimleri üzerine geniş araştırmalara dayandırıyor.

Rapor, BT Küresel Hizmetler’den “Risk-odaklı yaklaşıma sahip sağlam bir güvenlik hizmetleri oyuncusu arayan kuruluşlar için kusursuz (tercih)” biçiminde söz ediyor ve BT’yi kendi kategoride üç diğer güçlü oyuncudan oluşan bilişim teknolojileri risk danışmanlık akran grubunda “Uygulama alanında en yetişmiş kuruluş” olarak nitelendiriyor.

İş Sürekliliği ve Güvenlik ve Yönetişim Uygulamaları Küresel Yöneticisi Ray Stanton, “BT, bu değerlendirmede Forrester tarafından güçlü performans gösteren kuruluş olarak tanımlanmaktan onur duymaktadır. “BT’nin risk danışmanlığına modüler yaklaşımı, müşterilerin, bir yandan maliyeti yönetip kendi özel ihtiyaçlarına uygun özel çözümler geliştirirken bir yandan da kilit güvenlik kaygılarına yönelmesine olanak tanımaktadır” diye konuştu.