Ana sayfa BT Gündem Fortis’i Symantec koruyor

Fortis’i Symantec koruyor

128
0

Symantec‘in yıllardır pazar lideri olan kurumsal antivirüs çözümünün en önemli güncellemesi olarak kabul edilen ve en gelişmiş saldırı önleme yöntemlerini tek bir çözüm içinde birleştiren Symantec Endpoint Protection 11.0 (Symantec Uç Nokta Koruması) sayesinde Fortis, uç noktalarında “kesintisiz” ve “kayıpsız” bir çalışma ortamı sağladı. Kurulumu ve yönetimi kolay tek bir çözümle kurum, antivirüs teknolojsinin yanı sıra, antispyware, güvenlik duvarı, saldırı önleme çözümleri (IPS) ile uygulama ve cihaz kontrolü gibi önemli bileşenleri de içeren bir güvenlik setine sahip oldu. Symantec Endpoint Protection ile Türkiye’nin önde gelen finans kurumlarından Fortis, hem operasyonel verimlilik kazandı hem de kurum müşterilerinin BT hizmetlerinden duydukları memnuniyeti maksimum düzeye taşıdı. Böylelikle, birden fazla uç nokta güvenlik ürününün yönetiminden kaynaklanan “yönetim maliyetleri” de en aza indirgendi.Yeni nesil antivirüs teknolojisi Symantec Endpoint Protection sayesinde, hem alışagelen saldırılara hem de beklenen tehditlere karşı kapsamlı bir koruma sağladıklarını belirten Fortis Bilgi Güvenliği Direktörü Gülden Yüncüoğlu, “çözümün uç nokta korumasına getirdiği kapsamlı güvenlik anlayışının yanı sıra, merkezi olarak yönetilebilir olması ve operasyonel verimliliğe olan katkısına” vurgu yaptıktan sonra, “uç nokta güvenlik ürünleri çoğu zaman, yoğun bellek kullanımı ve sistem çökmesi türü sorunlara neden olabiliyorken, Symantec Endpoint Protection 11.0 kullanıcıların hemen hiç farkına varmadığı bir ürün oldu.” diyerek çözüme ilişkin memnuniyetini dile getirdi.

Zararlı kodlarla mücadele amacıyla kullanıcı PC’lerinde 5 yıldır Symantec ürünlerini kullandıklarını ifade eden Gülden Yüncüoğlu, içinde bulundukları 5 sene içersinde kullanıcıya yönelik zararlı kodların şekil değiştirdiğinin ve artık doğrudan kullanıcı PC sindeki bilgiyi çalmaya yönelik sessiz kodların etkin olmaya başladığının da altını çizdi. “Kullanıcı kodlarının amacına ilişkin bu değişim, Fortis’i çok daha kapsamlı ve entegre bir uç nokta korumasına yönlendirdi. Uç noktalarda etkin bir güvenlik sağlamak amacıyla faydalandığımız üründen, antivirüsün yanı sıra, firewall (güvenlik duvarı), IPS, Proactive Threat Protection (Proaktif Tehdit Koruması) gibi fonksiyonaliteler de beklemeye başladık. Zararlı kodla mücadelede, yıllardır kullanmış olduğumuz Symantec AntiVirus sayesinde bugüne kadar gayet başarılı olduk ve işimizi kesintiye uğratacak boyutta bir zararlı kod saldırısından etkilenmedik. Ancak yapmaya çalıştığımız hem bugünkü riskleri hem de gelecekte karşılaşılabilecek risk trendlerini dikkate alarak, değişen ve artan internet tehditlerine karşı kullanıcılarımıza daha kapsamlı bir koruma sağlamaktı” diyor Gülden Yüncüoğlu.

Symantec Endpoint Protection’ın, kullanıcılara tümüyle entegre bir ortam sunmak üzere tasarlanan ve nihayetinde çok daha kapsamlı ve güçlü bir uç nokta koruması sağlayan bir ürün olduğunu ifade eden Symantec Türkiye Ülke Müdürü Gökhan Say, “çözümün bellekte kapladığı alanının %80 oranında azaltılmasını sağlayacak tasarım da kullanıcılar için sunulan bir başka yeniliği oluşturuyor” diyerek Symantec Endpoint Protection’un performans açısından da kullanıcılara büyük avantajlar sağladığına dikkat çekti. “Çözümün yönetim sunucusu tüm ürünleri tek noktadan yönetebilmenize olanak sağladı. Yönetim konsolunda, güncellemelerini almamış bilgisayarları ve virüs aktivitesi olan bilgisayarları kolaylıkla listeleyebiliyoruz. Bu özellikler çok sayıda bilgisayarın yönetildiği ortamlarda operasyonel verimliliğe önemli katkı sağladı.” diyerek sözü noktaladı Gülden Yüncüoğlu.