Ana sayfa BT Gündem Fortis kurumlara da güvenlik hizmeti getirdi

Fortis kurumlara da güvenlik hizmeti getirdi

83
0

Fortis Bank Türkiye, internet bankacılığında artık kurumsal müşterilerine de iki yeni güvenlik uygulaması sunuyor. Daha önce sadece bireysel müşterilerin yararlanabildiği ŞifreNet ve Mobil Şifre uygulamalarını bundan böyle kurumsal şirketler de kullanabilecekler. Her iki uygulama da kurumlara internette yaptıkları bankacılık işlemlerinde yüksek güvenlik sağlıyor. Ocak 2010 tarihi itibari ile iki faktörlü doğrulama yöntemlerinin yasal zorunluluk hale gelecek olması itibari ile Fortis Bank Türkiye’nin yeni hizmeti firmalar açısından önem taşıyor. Fortis Bank Türkiye, kurumlara internet bankacılığında iki yeni güvenlik uygulaması sunmaya başladı. Daha önce sadece bireysel müşterilerinin yararlanabildiği ŞifreNet ve Mobil Şifre uygulamalarını bundan böyle kurumsal müşteriler de kullanabilecek.

Fortis Bank Türkiye yeni hizmeti ile kurumsal müşterileri için internette güvenlik standartlarını yükseltirken, Ocak 2010 itibari iki faktörlü doğrulama yöntemleri konusunda getirilecek yasal zorunluluğa uyumu kolaylaştırıyor. Fortis Bank Türkiye, 1 Ocak 2010’a kadar güvenlik yöntemi seçmemiş olan ana kullanıcıların ve alt kullanıcıların bloklanacağı konusunda da uyarıda bulunuyor.

Fortis Internet Bankacılığı ŞifreNet ve Mobil Şifre ile çok güvenli

ŞifreNet, Fortis Internet Bankacılığı’nda yapılan her işlem için kişiye özel, tek kullanımlık şifre üretiyor. ŞifreNet ile yapılan işlemlerde ayrıca parola girişi yapılması gerekmiyor. Uygulama, Fortis İnternet Bankacılığı’na, internet erişimi olan her yerden güvenli bir şekilde ulaşılmasını sağlıyor. ŞifreNet cihazı için Fortis İnternet Bankacılığı, 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı ya da Fortis Bank Türkiye şubelerinden başvuru yapmak mümkün.

Mobil Şifre ile Fortis İnternet Bankacılığı’na giriş ya da parola gerektiren herhangi bir işlem yapılırken (EFT, Havale, Yatırım İşlemleri vb.), cep telefonuna kısa mesajla tek kullanımlık ve kişiye özel bir şifre gönderiliyor. Mobil Şifre, gönderildikten sonra üç dakika içinde kullanılmazsa geçerliliğini yitiriyor. Mobil Şifre, www.fortis.com.tr adresindenya da 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı aranarak aktif hale getirilebilr ve tüm işlemlerde Mobil Şifre hizmeti ücretsiz olarak kullanılabiliyor.