Fujitsu 2014’te 200 milyon Euro ciro hedefliyor

 Fujitsu Türkiye, düzenlediği basın toplantısıyla 2011 performansını ve 2012’yle ilgili plan ve hedeflerini paylaştı. Düzenlenen basın toplantısında Fujitsu Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Zaim, Fujitsu’nun 2012 hedeflerini ve iş stratejilerini açıkladı. Temmuz ayında yeni bir yapılanmayla, Balkan ülkelerinin Fujitsu Türkiye’nin sorumluluk alanına girdiğini belirten Zaim, yıllık yüzde 20 büyüme oranıyla Türkiye ve Balkanlar bölgesinde, üç yıl içinde mevcut ciroyu iki kat artırarak 200 milyon Euro’ya ulaşacaklarını ifade etti. Fujitsu Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Zaim şu bilgileri verdi:

“2011 yılında öngörülerimizi aşan bir artışla, Balkanlar bölgesi de dahil olmak üzere 100 milyon Euro’nun üzerinde bir ciroya ulaştık. Balkanlar’ın bu toplam ciro içindeki payını artırmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Üç yıl içinde ise toplamda ciromuzu ikiye katlayarak 200 milyon Euro’ya ulaşmayı hedefliyoruz.”

Yeni teknolojileri getiriyoruz
2012 yılında özel bir uzmanlık alanı olarak gördükleri Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) verimliliğini artıracak çözümler konusunda çalışmalarını devam ettireceklerini belirten Zaim sözlerine şöyle devam etti:

“Fujitsu Türkiye olarak Bulut Bilişim çözümlerimiz sayesinde küresel ölçekte rekabete hazırlanan şirketlerin iş hedeflerini ve büyüme planlarını en uygun maliyet-fayda dengesi ile destekleyen Dinamik BT Altyapısı anlayışımızla KOBİ’lerin yanında olmaya devam edeceğiz. Öte yandan eşsiz tanıma teknolojisiyle sağladığı kimlik doğrulama özelliği ile PalmSecure (Avuç içi damar tanıma), kayıt dışı uygulamaları ortadan kaldırıyor. Bu teknolojimiz sağlıktan finansa, eğitimden, seçme-değerlendirme uygulamalarına kadar çok farklı alanlarda yaygın kullanım imkanı sunuyor.”

Kriz dönemlerinde finans ve reel sektör teknolojiyi daha etkin kullanıyor
Kriz ve durgunluk dönemlerinde finans sektörünün ve reel sektörün bilişimin verimlilik artırıcı olanaklarını daha çok kullanmaya başladıklarını kaydeden Halit Zaim şunları söyledi:

“Sorumluluk alanımızda bulunan, ekonomik refaha odaklanmış gelişmekte olan ülkelere Fujitsu’nun bilgi ve deneyimi ile organizasyonel gücünü birleştirerek verimliliğe yönelik hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Yenilikçi ve verimli BT çözümlerimizle Balkanlar bölgesinin ekonomik istikrarını ve gelişimini destekleyeceğiz. Aynı zamanda Fujitsu’nun bölgedeki operasyonlarına da güçlü bir ivme kazandıracağız. İlk hedefimiz müşterilerimiz için değer yaratmaktır. Bu doğrultudaki önceliklerimizden ilki Fujitsu’nun kurum kültürü doğrultusunda müşterilerimize ve onların memnuniyetine odaklanmaktır. İkincisi ise geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerle her ülkede ihtiyaçlara yanıt veren, özgün ürün ve hizmetler sunmaktır. Fujitsu, yerel ihtiyaçlara odaklanan, yerel çözümler sunan global bir şirkettir. Balkanlar bölgesi için de bu yaklaşımımızı sürdüreceğiz.”

Büyümenin lokomotifi KOBİ’leri Balkanlarda da destekleyeceğiz
Önümüzdeki dönemde Fujitsu Türkiye’nin önemli avantajlarından birinin de akılcı ve tüm taraflar için fayda üreten pazar stratejileri olduğunu belirten Zaim şöyle devam etti:

“Bu kapsamda, Türkiye’de olduğu gibi Balkanlar’da da ekonomik gelişmeye katkı sağlayacak çalışmalarımız kapsamında, ölçek fark etmeksizin tüm yerel organizasyonları destekleyeceğiz. Bunu yaparken özellikle gelişmekte olan ülkelerin büyüme performansının lokomotif gücü olan KOBİ’lerin ihtiyaçlarına odaklanacağız. Onların bütçelerini aşmadan, ekstra maliyetlerin yükünü taşımadan, en son teknolojilerden faydalanarak verimliliklerini artırmaları için çalışacağız. İşlerine değer katacak ürün ve hizmetlerimizi kurumlarasunacağız.. Büyümelerine nasıl yardımcı olabileceğimizi yüz yüze anlatacak, ürün ve hizmetlerimizi tanıtacağız. Geçen yıl Türkiye’de başarıyla gerçekleştirdiğimiz Fujitsu Roadshow etkinliğimizi Balkanlar’a da taşımayı planlıyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımızla, sorumluluk alanımıza giren yeni pazarlardaki kararlı hamlelerimizle; en yeni teknolojiyi yansıtan ürün ve hizmetlerimizle önümüze koyduğumuz hedeflerimizi yakalayacağımızı öngörüyorum. 2012 ülkemiz, sektörümüz ve Fujitsu Türkiye için iyi bir yıl olacak.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu