Fujitsu sunucular veri merkezlerinin yeni standartlarını belirliyor

Fujitsu’nun, ilk kez CeBIT Fuarı’nda tanıttığı yeni nesil PRIMERGY çift soketli x86 sunucuları; modülerlik, ölçeklenebilirlik ve düşük maliyet konularındaki yeni standartları belirliyor. Geleceğin BT ihtiyaçlarını karşılarken hızlı yatırım getirisi sağlamalarıyla da dikkat çeken sunucular özellikle performans ve modülerlik alanlarında önemli bir ileri adımı oluşturuyor.

İş dünyasına sağladığı faydalar

Fujitsu’nun yeni modüler şasi konsepti, PRIMERGY sunucularının isteğe ve ihtiyaca göre uyarlanabilen platformlar olmasını sağlıyor. Kullanıcılar, sistemlerini BT ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırabildikleri gibi platformlarını genişletme şansına da sahipler. Grafik İşlemci Ünitesi (GPU) kartlarında Genel Amaçlı hesaplamayı destekleyen PRIMERGY sunucular, her iş uygulaması ve veri merkezi senaryosu için uygun bir seçenek olmaktadır. PRIMERGY sunucuları seçen kullanıcılara aynı zamanda ürünün yaşan döngüsü boyunca yatırım koruması garantisi veriliyor. Yeni sunucu modelleri önceki nesil sunuculara göre % 100 ek hafıza kapasitesi ve ek % 33 dahili depolama alanı sağlıyor. Sunucunun yapılandırmasında kapasite artırma ihtiyaçlarının  doğabileceği dikkate alınarak satış sonrası için sunucu genişletme paketleri de sağlanıyor.

Fujitsu ServerView Sanal I/O Yöneticisiyle basit yönetim

Fujitsu’nun yenilikçi ServerView Sanal I/O Yöneticisi, yönetim kolaylığını garantilemesinin yanı sıra dinamik veri merkezlerinin sanallaştırılmasını da kolaylaştırıyor. Farklı sunuculara ait profillerin yapı içinde dolaşımı, sanal sunucu profillerinin eklenmesi ve kurtarılması gibi işlemler de artık destekleniyor. Aynı zamanda altyapıya gerekli eklentilerin yapılması için gereken zaman saatlerden dakikalara düşüyor.

Fujitsu’nun üçüncü nesil ServerView Sanal I/O Yöneticisi, tüm yeni PRIMERGY çift soketli sunucular için uygun bir seçenek oluşturmaktadır. Basitleştirilmiş güç yönetiminin % 94 daha verimli modüler güç üniteleriyle birleşmesi sayesinde kullanıcılar sunucuların enerji maliyetlerinde bir önceki nesil sunuculara göre % 73’e kadar tasarruf elde ediyor.

Gelişmiş performans

Intel® Xeon® E5 ailesi işlemcilerin yardımıyla PRIMERGY çift soketli sunucu modellerinin performansında % 70’e kadar gelişme sağlandı. Yüksek Başarılı Hesaplama (HPC) alanında ise sunucuların sistem performansı % 120 oranında yükseliyor. Bunda Intel’in yeni Advanced Vector Extensions (AVX) uzantısı önemli rol oynuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.