Fujitsu Türkiye’de üretim kapasitesini artırıyor

Fujitsu Türkiye’deki yerel üretim kapasitesini yüksek teknolojili sunucu ve depolama ürünleri ile genişletiyor. Fujitsu markası ile 2008’den bu yana yüksek kalitede masaüstü bilgisayar ve tablet üreten yerel iş ortağı İnformatik ile Fujitsu arasında yapılan sözleşme Almanya’nın Münih kentinde imzalandı. Anlaşma ile PalmSecure Biometrik Kimlik Doğrulama Sistemi’nin Türkiye’de üretilmesini de içeriyor.

Bu anlaşma sonucunda İnformatik’in yüksek standartlı üretim tesislerinde ürettiği Fujitsu markalı ürün gamına Giriş’ten Orta dereceye kadar Raf & Kule tipi sunucular, 360TB’ye kadar kapasite sahibi olan depolama cihazları ve PalmSecure Biometrik Kimlik Doğrulama Sistemi eklenmiş oluyor.

PalmSecure sağlık hizmetlerinin etkinliğini ve kalitesini yükseltiyor

Fujitsu mühendisleri tarafından geliştirilen PalmSecure Biometrik Kimlik Doğrulama Sistemi dünyanın en güvenli kimlik doğrulama sistemi olarak kabul ediliyor. Fujitsu bu sistemi, sağlık hizmetlerinin kalitesinin artmasını destekleyen, sahteciliği ciddi bir şekilde azaltan bir çözüm olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) sunuyor.

Hastalar avuç içi damarlarının okunmasıyla sisteme kaydoluyor. Daha sonra istedikleri hastanede avuç içi damarlarının sistem tarafından tanınması ile hizmet alabiliyorlar. Bu sistem halen 20 kentte tüm özel hastanelerde kullanılıyor. Sistemin zaman içinde tüm ülkede SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinde kullanıma girmesi hedefleniyor.

İnformatik: Yüksek kaliteli üretim olanaklarına sahip güvenilir ortak

İnformatik ile işbirliğine 2004 yılında başlayan Fujitsu global bir markayı Türkiye’de üreten ilk üretici firma oldu. O günden bu yana bu başarılı ortaklık özellikle masaüstü bilgisayar, notebook, ince istemci, iş istasyonu, monitör, ana kart vb ürün gruplarıyla devam ediyor. 2008 yılında İnformatik Fujitsu masa başı ürün grubunu Türkiye’de üretmeye başladı. Bugüne kadar, tümüyle Fujitsu kalite standartları ile % 100 uyumlu 223.000 bilgisayar üretildi.

Yerel montaj hattı ilk defa 2008 yılında kuruldu ve günlük 1.500 birim PC üretim kapasitesine sahip bulunuyor. Tüm üretim hattı Fujitsu standartlarına uygun bir şekilde ve İnformatik mühendisleri ile birlikte geliştirildi. Süreç Fujitsu tarafından denetlendi. Denetleme sonuçları mükemmel çıktı ve montaj hattı Fujitsu yönetmeliklerine uygun olarak belirlendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.