Funda Taboğlu Microsoft’da

Microsoft Türkiye, Pazarlama İletişimi Müdürlüğü’ne Funda Taboğlu’nu getirdi. Şubat 2005 itibariyle yeni göreve başlayan Taboğlu, şirketin Türkiye’nin bilişimle kalkınması vizyonu çerçevesindeki pazarlama iletişimi çalışmalarından sorumlu olacak. Daha önce Microsoft Türkiye’de bu görevi yürüten Ebru Çapa’nın MSN Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine atanmasıyla Pazarlama İletişim Müdürlüğü görevine arayışlar başlamıştı.

Funda Taboğlu, 2001’den bu yana çalıştığı Siemens Mobile’da, Pazarlama İletişim Müdürlüğü, Türkiye Pazarlama Müdürlüğü, Orta Güney Avrupa Bölgesi Satış Stratejileri ve Planlama Müdürlüğü ile Batı Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Taboğlu son görevinde Siemens Mobile’ın Batı Avrupa Bölgesi’ni oluşturan Fransa, Hollanda, Portekiz, Belçika, İsviçre ve Lüksemburg’daki faaliyetlerinin pazarlama stratejileri ve planlamasından sorumluydu.

1999-2001 yıllarında Colgate-Palmolive Türkiye’de ticari pazarlama uzmanı olarak çalışan Funda Taboğlu, 1995-1997 yıllarında RJR Reklam ve Pazarlama’da Finansal Analist olarak yer aldı. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olan ve yüksek lisans öğrenimini ise Boston Üniversitesi’nde İş İdaresi alanında tamamlayan Taboğlu, iş yaşamına aynı yıl Deloitte Touche Tohmatsu International’da Auditör olarak başlamıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.