Gaming İstanbul 2017, kapılarını bugün açıyor

Dijital eğlence ve oyun dünyasının en büyük markalarını biraraya getiren Gaming İstanbul 2017, 2 Şubat Perşembe (Bugün) kapılarını Turkcell sponsorluğunda açıyor.“Aile Boyu Eğlence ve Oyun” konseptiyle yola çıkan Gaming İstanbul; gerçekleşen ilk senesinde 46.800 kişinin katımılıyla, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 2 – 5 Şubat tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde başlayacak olan “Gaming İstanbul 2017”, bu yıl da 14 bin metrekarelik alana kurduğu, alışveriş, oyun, eğlence alanları ve çocuk parkı ile eğlenceli vakit geçirmek isteyenleri ve oyun severleri fuara davet ediyor.Yerel ve uluslararası yatırımcılar tarafından da yoğun ilgi gören fuarda, eğlence alanlarının dışında, oyun sektörüne önemli katkıları olan konuşmacıların katıldığı geliştirici konferansı, GIST Seminerleri ve fuarda yer alan B2B alanı bulunuyor.
Gaming İstanbul 2017’nin Efsanevi Sponsoru; TURKCELL, Oyun Severlerle Buluşuyor!
Gaming İstanbul 2017’nin “efsanevi sponsoru” Turkcell, 4 gün boyunca Gamecell, fizy, BİP ve GNÇ markalarının ödüllü etkinlikleriyle turnuvalar düzenleyecek ve ziyaretçilere hediyeler dağıtacak. Ayrıca GNÇ ile Gaming İstanbul’u ziyaret etmek isteyenlere hafta içi “bir bilet alana bir bilet hediye” fırsatı sunuluyor. 1+1 kampanyası B2B öğrenci biletlerinde de geçerli olacaktır.
Tüm bunların yanı sıra; Gamecell Hivefest organizasyonunda 14 bin dolar ödüllü League of Legends Turnuvası, 4 bin dolar ödüllü Vainglory Turnuvası ve 15 bin dolar ödüllüFIFA 17 Turnuvası finalleri düzenlenecek. Büyük ilgi gösterilen FIFA 17 finalinin sunumunu Ertem Şener ve yorumculuğunu ise Ahmet Çakar yapacak.
Dünyanın En Büyük Oyun Üreticisi Tencent Gaming İstanbul 2017’de!
Dünyanın en büyük oyun üreticisi Tencent’in 5v5 mobil MOBA oyunu “Strike of Kings”in lansmanı GIST 2017’de gerçekleşecek. Tencent, Gaming İstanbul süresince devam edecek 120.000 TL ödüllü “Strike of Kings” turnuvasında oyuncuları buluşturacak. “Strike of Kings”in Türk oyuncularıyla tanışmasını sağlamak amacıyla, oyundaki tüm karakter ve skin’ler Türk oyuncuları için iki hafta ücretsiz açık olacak.
“Sony”, PlayStationVR Sistemi’nin Lansmanı’nı Gaming İstanbul 2017’de gerçekleştiriyor
Sony, oyun severlerle PlayStationVR Sistemi’ni, en yeni oyunlarını ve son teknolojilerini Gaming İstanbul 2017’de tanıtıyor. PS4 platformundaki birçok oyunu deneme imkanı sunulacak olan fuarda, katılımcılar, PS VR ve PS4 temalı özel hediyeler kazanabilecek.
“Netmarble” Star Wars: Force Arena ile Güç Sizinle!
Gaming İstanbul 2017’de katılımcılar Star Wars Force Arena, MARVEL Future Fight, Paramanya ve Netmarble’ın eğlenceli oyunlarını deneme şansı elde edecek ve birbirinden farklı hediyeler kazanma şansı yakalayacaklar. Netmarble standında oyuncular Star Wars Force Arena’da kazanmak için mücadele edecekler. Netmarble, ayrıca ana sahnede gerçekleştireceği Wolfteam Turnuvası ve Mstar Dans Workshop’u ile de fuarda ziyaretçilerle buluşacak.
IGG Oyunlarını, Türkiye’deki Oyuncularıyla Buluşturmaya Devam Ediyor!
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “IGG” ve oyunlarını Türkiye’deki oyuncularıyla buluşturmaya devam ediyor olacak. Lords Mobile, Castle Clash gibi Türkiye’de önemli oyuncu kitlesine sahip oyuncular IGG’nin kendine has tasarımlarıyla Gamig İstanbul’da buluşuyor olacak. Her bir oyun için özel alanlar ayrılacak ve her bir oyun alanında özel istasyonlarda çekilişler, Çarkıfelek, Dart, ‘Kim 500 bin Elmas İster’ gibi minik oyunlar yer alacak.
Turktelekom Playstore, Microsoft, Aral, Vestel, Epin, Seti, Redbull, Bynogame, Papara, Gizza, Oldmoustache, Varta, Overgame, Zeren’s Universe, Merch, Blizzard, Nvidia, Gpay, KINQUIN, VFS, Denedik Biz, Zoccoshop, Merchtancy, Paralelevrencr ise GIST 2017’ye katılan diğer firmalar arasında yer alıyor.
B2B katılımcıları ise aerosft, Aruba Events, audiofil, Epin, Iran Computer and Video Games Foundation, TOGED, TCA.
8.500 TL Ödül Havuzlu GIST Cosplay Yarışması
Dijital oyun karakterlerini, tasarladıkları kostüm ve aksesuarlarla en iyi yansıtanlar, GIST Cosplay yarışmasında, büyük ödülü kazanmak için mücadele vermeye hazırlanıyor.
Çocuklar İçin Harika Oyun Parkı!
HASBRO’nun sponsorluğunda, çocukları keyifle eğlenebileceği ve içerisinde çeşitli oyuncak ve oyunların olacağı oyun parkı kurulacak.
Star Alliance’dan İndirim!
Fuara kayıtlı ziyaretçiler ve onlara eşlik eden bir kişi, ücret ve rezervasyon yapılan sınıfa bağlı olarak %20’ye varan indirimlerden yararlanabilecek.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu