Garanti Bankası “Direkt Bankacılık” modeline geçiyor

Garanti Bankası, garanti.com.tr’de yer alan İnternet Şubesi’ni, Direkt Bankacılık modelinin ilk adımı olarak yeniledi. Kontrolun daha çok kullanıcıda olduğu ve kişiselleştirilmiş bir yapı kazanan Garanti İnternet Şubesi, yeni bir bankacılık platformu haline geldi. Günümüzün İnternet Şubesi anlayışının çok daha ötesinde bir konsepte sahip olan platform, Garanti’nin yeni bankacılık modeli “Direkt Bankacılığın” ilk adımını oluşturuyor. İnternetin ve mobil teknolojilerin, bankacılık hizmet modelini etkilemesiyle ortaya çıkan “Direkt Bankacılık”, tüketicilerin tüm bankacılık faaliyetlerini şubeye gitmeden gerçekleştirdiği, yeni bir servis modeli sunuyor.Garanti’nin yeni İnternet Şubesi’ni kullanan müşteriler, tek bir sayfa üzerinden tüm bankacılık işlemlerine ulaşabiliyor, kişiselleştireceği ana sayfada, müşteri ilişkileri yöneticisiyle iletişim kurabiliyor. Kendine ait güncel işlem ve ürün bilgilerinin yanı sıra, kişisel ve finansal takvime ulaşabiliyor. Güncel hesap hareketlerini kolayca izleyebilen müşteriler, mortgage ve krediler konusunda danışmanlık alabiliyor. Kullanıcılara, belirli bir sürede yapılan harcamaları analiz etme imkanı da sağlayan İnternet Şubesi, kısaltılmış menü adımlarıyla, çok kısa sürede işlem yapılmasına olanak tanıyor.

Proje için tüm işlem akışlarını ve banka süreçlerini gözden geçirerek optimize eden Garanti Bankası, tasarım için Avrupa’nın en büyük interaktif dijital ajansı LBI ile işbirliği yaptı. Altyapı, kodlama ve test süreçlerinin Garanti Teknoloji tarafından yürütüldüğü proje için yaklaşık 100.000 saat/kişi çapında bir çalışma gerçekleştirildi.

Basın toplantısında konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Yeni bankacılık platformumuzda, teknolojiye yaklaşık 15 yıldır yaptığımız sistematik ve öncü yatırımların gücüyle, ‘zamanın çok ötesinde’ benzersiz bir hizmet altyapısı yarattık. Ürün ve hizmetlerden kurum içi süreçlerimize kadar, her alanda teknolojiye yaptığımız yatırımlar, Garanti’yi bugünlere taşıyan inovatif yaklaşımımızın bir gereği… Her işimizde, ‘zamanın nabzını’ tutarken, ‘zamanın ötesinde olma’ felsefemizi hep ön plana aldık. Garanti, bu felsefesiyle, her zaman ‘standartları belirleyen’, ‘sonrası için kalite eşiği oluşturan’ bir kurum oldu. Şimdi de Direkt Bankacılık modelinin ilk adımı olan yeni bankacılık platformumuzla, bankacılıkta yeni bir dönemi başlatıyoruz.” dedi.

Basın toplantısına katılan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil ise “Yeni bankacılık platformu olacak İnternet Şubemiz için, uzun bir hazırlık dönemi geçirdik. Tasarım ve işlemlerin müşterilerimizce nasıl algılandığını incelemek amacıyla, göz takip testinin yanı sıra, detaylı kullanıcı testleri ve odak grup çalışmaları yürüttük. Türkiye’de internet konusunda fikir öncüsü olmuş birçok kişiden görüş aldık. İnternet kullanıcılarının rağbet ettiği yerli ve yabancı siteleri inceledik. Operasyon, ön hazırlık süreci dahil 2.5 yıl sürdü. Müşterilerimizin kendilerine ait hissedeceği, finans yönetimini yapabileceği yeni internet platformunu, onlardan talep beklemeden, çıtamızı sektör standartlarının üzerine çıkararak gerçekleştirdik. Tasarım, test ve kodlama süreçlerinde en iyi firmalarla işbirliği yaptık. Müşterilerimizin bizden beklediği birçok fonksiyonu da bu çalışmayla birlikte tamamladık. Müşterilerimiz için en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu