Geleceğimizi eğitecek eğitmenler aranıyor!..

Datatraining, Microsoft Türkiye tarafından desteklenen “Microsoft Yetkili Eğitmen” yetiştirme programı ile Bilişim sektöründe yaşanan nitelikli insan gücü açığını kapatmak için bir adım atıyor. Microsoft Yetkili Eğitmen Yetiştirme Programı ile ülkemizdeki 130 bin bilişim uzmanı açıığının Microsoft teknolojileri kısmında eğitim verecek eğitimciler yetiştirilecek.

MCSE veya MCSD eğitimlerini ilk defa alacaklar, MCSE veya MCSD sertifikasına sahip olanlar ve Bilgi İşlem Yöneticileri / Uzmanları’nı hedefleyen eğitimlerde bu kategoriden birine uygun ve ön koşullara sahip adaylar programın Yürütme Kurulu Üyeleri Türker Altınel ve İlker Arabacı ile yüzyüze mülakat yapacaklar ve MCSE veya MCSD programları arasından seçecekleri programa ilişkin, gerekli görüldüğü taktirde, seviye tespit sınavına katılacaklardır. Mülakat ve yazılı sınavda başarılı olan ve gerekli ön koşulları sağlayan adaylar programa kabul edilecekler.

MCSE (Sistem Mühendisliği) ve MCSD (Yazılım Mühendisliği) olmak üzere 2 ayrı branşta gerçekleştirilecek olan MCT Programı’nın süresi, programa katılan adayların statülerine göre 180 ile 366 saat arasında olacak.

Yetkili Eğitim Merkezleri’nden Datatraining’in üstlendiği MCT Programı; Datatraining’in Taksim ve Bahçeşehir şubelerinde verilecek. Eğitimlerin 78 saatten oluşan kişisel gelişim eğitimlerinin önemli bir kısmı Lyra Yönetim Hizmetleri’nin salonlarında aralarında Turgay Biçer’in de bulunduğu akademik danışmanlar tarafından verilecektir. Eğitimler bir Ön Hazırlık, 9 Teknik, 5 Etüd çalışması ve 6 pedagojik bölümden oluşmaktadır. Zaman ve Sınıf Yönetimi, Beden Dili ve İletişim, Sunuş Teknikleri, Proje Yönetimi, Etkili Eğiticilik Becerileri Eğitimi vs. gibi eğitimler Pedagojik eğitimlerden bazılarıdır.

Program hakkında detaylı bilgi almak ve katılım koşullarını öğrenmek için 212 244 84 84 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.