Geleceğin iş çözümleri bugünden hazır

Gartner, kurumların geleceğin iş dünyasına hazırlıklı olmalarına yardımcı olmak amacıyla 2020 yılında iş hayatında yaşanacak 10 büyük değişimle ilgili öngörülerini duyurdu. Gartner gelecek 10 yılda iş dünyasının iş rutininin kırılması, iş kümeleri oluşması, spontane iş, kolektif çalışma, simülasyon ve deneyim, hiper bağlı olma gibi 10 büyük değişime tanıklık edeceğini belirtiyor. Şirketin tüm öngörüleri, farklı lokasyonlarda bulunan dağınık insan grupları arasında iletişimi zorunlu kılıyor. Öngörülere göre gelecekte gruplar geçici işler için bir araya gelip dağılacak, iş farklı ofislerde gerçekleştirilecek, resmi ve gayriresmi ilişkiler kurum sınırları içinde harmanlanacak. Anında mesajlaşma bu süreçler için vazgeçilmez bir araç olacak.Yenilikçi eller-serbest ses çözümleri lideri Jabra’ya göre ise bu değişimlerin birçoğu bugünden gerçekleşmiş durumda ve çözümleri de hazır. “İş kümeleri”, “spontane iş” ve “sanal iş yerleri” dünyası, iş dünyasına yeni girenlerin yetiştirilme biçimlerine uyuyor. Büyüyen şirketler günümüzde de bu vizyona uygun araçlar kullanmaya başlamış durumda. Jabra yetkilileri; Birleşik İletişim’in (UC) giderek önem kazandığını, lokasyon ya da cihazdan bağımsız olarak ses, e-posta, hızlı mesajlaşma be konferans aracılığıyla işbirliğini kolaylaştıran çözümlere artan bir talep olduğunu belirtiyor.

Son birkaç yılda sanal ofislerde önemli bir artış, beraber çalışmayı kolaylaştıran iletişim sistemlerine artan bir ihtiyaç görüldüğünü kaydeden Jabra CEO’su Mogens Elsberg, “Nerde olursanız olun, ne zaman isterseniz kolay ve hızlı sanal toplantılar yapabilme yeteneği, günümüzde bir lüks olmaktan çıkıp bir zorunluluğa dönüştü” dedi.

Yedi saniyede sanal toplantı

Gartner’a göre önümüzdeki yıllarda farklı lokasyonlardaki insanlar gerektiğinde iş için sanal toplantılarla hızlıca bir araya gelecek ve iş tamamlandığında dağılabilecek. Bu nedenle konferans görüşmeler için donanımı göz açıp kapatıncaya kadar kurmak büyük önem taşıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu