Gelecek A.Ş, sunucuda bir adım ötede

Gelecek A.Ş, Linux’un yönetimini ve yapılandırmasını kolaylaştırmak amacıyla geçen yıl piyasaya sürdüğü EasiliX Sunucu Yönetimi’nin geliştirilmiş versiyonu EasiliX İleri Sunucu Yönetim Sistemi’ni pazara sunuyor. Gelecek, Linux ürün ailesine eklediği son ürünüyle Linux dünyasına yeni açılımlar kazandırmayı hedefleyen Gelecek A.Ş, bilişim profesyonellerinin yanı sıra her ölçekten kuruluşu “kolaylıklar ve tasarruf dünyasına”davet ediyor. EasiLix Sunucu Yönetim Sistemi’nin geliştirici ortağı ve Türkiye distribütörü olan Gelecek A.Ş, Linux işletim sistemi ve diğer servislerin yönetilmesini güvenli ve kolay hale getiren ve içinde de Linux barındıran EasiLiX Sunucu Yönetim Sistemi’ni (ESM) bir adım daha öne taşıyarak oluşturduğu yeni versiyonu EasiLiX İleri Sunucu Yönetim Sistemi’ni (EASM) Türkiye pazarına sunuyor. Yeni versiyon, ESM’nin tüm özeliklerini içermekle beraber, geliştirilmiş özellikleriyle farklılaşıyor.
Gelecek A.Ş, geliştirdiği ve Türkçeleştirdiği sistem, sunucu ve yapılandırma yönetimi EasiLix ASM ile, İnternet ve İntranet, web, FTP, DNS, dosya sunucuları ve güvenlik duvarının da bulunduğu ağ yönetimi için gerekli tüm yazılım ve araçları bir set içinde sunuyor. Ayrıca basit ve özel yapılandırma seçenekleri ile kolay yapılandırılan bir güvenlik duvarı olarak da kullanılabiliyor. Bütün servislerin önceden yapılandırılıp, EasiLix içinde bütünleştirilmesi sayesinde ise, başka bir yazılımın kullanmasına gerek kalmıyor. Linux işletim sistemi ve diğer servislerin yönetilip kullanılmasını güvenli ve kolay hale getiriyor.

Ürünün kullanımı tamamıyla web tabanlı olup, çok basit bir şekilde her yerden güvenli bir yönetim imkanı sunuyor. Kendi üstünde açılan hesaplar e-postalar ve paylaşımdaki dosyalar için virüs korumasının yanında spam korumasıda çok ekonomik şekilde ürünün üstünde entegre olarak geliyor. E-posta kullanıcılarının dosya, adres ve takvim paylaşımlarına olanak sağlayan ürün, birçok alternatifi taşıyor.

EasiLiX ASM, getirdiği yenilikler ve özellikler sayesinde, hazırlık yapmadan ve bir uzmana ihtiyaç olmadan ve destek hizmeti almadan sistemin en kolay şekilde yapılandırılmasına fırsat tanıyor. Daha önce hiç Linux işletim sistemi kullanmamış veya deneyime sahip olmayanlar dahi, beş dakika gibi kısa sürede gerçekleşen kurulum ve kolay menü sistemi sayesinde, Linux kullanabiliyor. Easilix’in en önemli özelliklerinden biri de, karmaşık ağ yönetimini basitleştirmesi. Easilix ASM’nin arayüzleri, sunucu yönetimi için yoğun teknik bilgiye sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırarak, kullanıcılara anında trafik durumlarına ulaşmaya, DNS kayıtları ve posta hesapları oluşturmaya, domain sunum alanları açmaya, veritabanlarını etkin hale getirmeye izin veriyor.

EASM

EasiLix İleri Sunucu Yönetimi (EasiLiX Advanced Server Management-EASM), Gelecek A.Ş tarafından hazır konfigüre edilmiş internet ve intranet servisleriyle birlikte kurulan ve tamamen web ara yüzlü bir sunucu yönetim aracı olarak geliştirildi.

Bilgi işlem personeli açısından da anahtar teslim bir ürün olan EasiLiX, internet, intranet ve ağ ihtiyaçları için gerekli DNS, Web, Mail, Proxy, Ftp, Dhcp, Firewall, Samba gibi tüm hizmetleri içeriyor. Hızlı ve kolay kurulumun dışında, tüm servislerin sorunsuz çalışabildiği en küçük işletim programı niteliğine sahip. Bu nedenle Internet/Intranet servisleri için ekstra program yüklemeye gerek duyulmuyor. Tamamen web arayüzlü kontrol, kolay kullanım ve çoklu dil desteği bulunuyor. EASM ile tüm servisler konfigüre edilip, yönetilebiliyor. Tüm domainler gözlenebiliyor ve domainlerdeki tüm kullanıcıların gerçek UID ve GID’leri bulunuyor. Tüm domainlerdeki tüm kullanıcıların, EASM tarafından sunulan tüm servisleri kullanabilmesine imkan tanıyor.

EASM’nin getirdiği yenilikler:

•LDAP tabanlı kullanıcı kontrol servisleri.
•Tüm domainler için LDAP tabanlı global adres defteri.
•IMAP ve web tabanlı mail için Shared Folder (Klasör Paylaşımı) desteği.
•Sistem konfigürasyonun yedeğini alabilme yepyeni bir konfigürasyonla
yeniden başlayabilme.
•Mail için AntiVirüs and AntiSpam
•Samba için Anti Virus (Windows ağ paylaşımları).
•Detaylı belgeleme.

Ürün İçeriğinde, EasiLiX İleri Sunucu ve Sistem Yönetim Yazılımı, Linux ile birlikte, tam olarak kolay kullanılıp yapılandırılan e-posta, DNS, Web, Ftp, Dhcp, LDAP, Proxy, paylaşım sunucuları ve güvenlik duvarı, kurulum rehberi, kullanım rehberi ve 30 günlük e-posta desteği de yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.