Ana sayfa Analiz Gençler sorunlarına el attı!

Gençler sorunlarına el attı!

422
0

Eşekten düşenin derdini eşekten düşen anlarmış. Gençler en büyük sorunlarına, istihdam konusuna nihayet el attı! Ve kendi portallerini kendileri açtılar…Bir kesim diyecek ki; yeni bir site daha mı? Evet yeni bir site hem de çok başarılı bir site… Adı; kariyergenc.com

İlk akla gelen soru; gençlerin farklı portallerde özgeçmişi yok mu? Hayır! Yok. Gençlere özel olmayan portallerde yalnızca bir AZ var. Ama GEÇMİŞ yok. Okulu, yabancı dil bilgisi ve staj yaptığı şirketin adı ile etkilenen AZ bir GEÇMİŞ var.

Siteye üye oldum. Sanırım, en yaşlı ilk 5’e üyeden biriyim. Son derece sade bir tasarımda, gençlerin kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmelerini sağlıyor.

Üniversitede yaptıkları projeler, tez konuları, üyesi oldukları gruplar, etkinlikleri, stajları, başarı ödülleri… Yani bir öğrenci ve/ya yeni mezunu tanımak için ihtiyaç duyduğum en önemli bilgiler.

Staj, yarı zamanlı iş imkanlarına ulaşabilen gençler, yeni mezunlara özel tam zamanlı iş ilanlarına da ulaşabilirler.

Ayrıca, siteden Kariyer Genç TV’ye ulaşabilirsiniz. Şirketlerle yapılan röportajlar, gençlerin sektörleri, iş alanlarını daha yakından tanımalarına imkan sağlıyor.

Bu başarılı projelerinden dolayı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum…