Glasshouse 2012’ye yüzde 100 büyüme ile başlıyor

Türkiye’de veri yedekleme ve tekilleştirme alanında hayata geçirdiği başarılı projelerle  sektörde farklı bir konumda bulunan GLASSHOUSE Türkiye, 2012’ye yüzde 100 büyüme ile kapattığı bir mali yıl ile “merhaba” diyor…

GlassHouse Türkiye Genel Müdürü Emre Pekar yeni yıl için belirledikleri hedef ve hayata geçirmeyi planladıkları çalışmalarla ilgili bilgileri vermeden önce 2011 yılının genel bir değerlendirmesini yaptı:

“GlassHouse Türkiye olarak özellikle Tekilleştirme Teknolojilerine geçiş konusunda sunduğumuz eşsiz çözüm ve hizmetlerle yakaladığımız hızlı büyüme ve yükseliş trendini 2011 yılında artırarak sürdürdük ve bu alanın rakipsiz şirketi olmayı başardık.

2011 yılı bizim için birçok yenilik ve başarıların yaşandığı bir dönem oldu. Sene başında Ankara operasyonumuzu faaliyete geçirerek hizmet alanımızı genişletme yolunda önemli bir adım attık. Ekibimiz alanında uzman ve deneyimli arkadaşlarımızın aramıza katılmasıyla birlikte büyüdü ve 30 kişiye ulaştı.  Şirketimizde bu sene yaşanan en önemli değişiklik ise EMC² tarafından Signature Solution Partner statüsüne yükseltilmemiz oldu. Şirket statümüzde yaşanan bu değişiklikle artık şirketler, projeleri için önerdiğimiz EMC² çözümlerini, Çözüm Test Merkezi’mizde test edebilecek, çözümlerin ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını canlı olarak deneyimleyebilecekler. Böylece, önemli yatırımlar gerektiren BT projelerinin kurumlara sağlayacağı  geri dönüş ve avantajlar  önceden tecrübe edilebilecek.”  

Emre Pekar, 2011’de 100’den fazla başarılı projeyi hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Pekar, finanstan sigortacılığa, telekomdan otomotive kadar farklı sektörlerdeki büyük kurumlarda, tekilleştirmeli yedekleme ortamlarına geçiş projesi tamamladıklarını; bunlar arasında da Yapı Kredi Bank, Siemens, Kuveyt Türk Bank, Yapı Kredi Sigorta, Allianz, Tofaş, Migros, TV8 ve Sigorta Bilgi Merkezi gibi kendi sektörünün en önemli isimleri olan şirketler olduğunu belirterek 2011 yılı değerlendirmesini tamamladı.

GlassHouse Türkiye Genel Müdürü Emre Pekar, 2012 yılı için koydukları hedefler ve yapacakları çalışmaları ise şu şekilde özetledi:

“2012 yılı için GlassHouse Türkiye olarak aynı hız ve tutarlılıkla büyümeyi hedefliyoruz.  Tekilleştirme alanında ayak basmadığımız yer, kapısını çalmadığımız şirket kalmayacak.  Bu konudaki agresif büyüme stratejimizi farklı yöntemlerle destekleyerek uygulamaya geçireceğiz.  2012’de de yapacağımız başarılı çalışmalar ve portföyümüze katacağımız yeni şirketlerle ‘Zirvedeki yalnızlığımız’ sürecek.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu