Ana sayfa BT Gündem Global İletişim araç filolarının koruması oldu

Global İletişim araç filolarının koruması oldu

98
0

Global İletişim, tedarik zinciri yönetiminde önemi giderek artan araç takip sistemlerinde ‘Autoguard Araç Yönetim Sistemi’ ile gerçek bir yönetim sağlayarak şirket maliyetlerini minimuma indirecek. Tüm filonun anlık ve geçmiş konum bilgilerini, yer veya zaman bağımlılığı olmadan internet, SMS ya da e-Posta aracılığıyla 7 gün 24 saat izleme olanağı sunan Autoguard; GPS, GSM ve GPRS tabanlı çalışıyor.
Kurumların araç yönetimi, kontrol, takip isteğinin yanı sıra; iletişime ve verimliliğe yönelik ihtiyaçlarını da karşılayan araç yönetim sistemleri, yakıt ve kilometre takibi, sürücü tanıma özellikleriyle de kullanıcı dostu.

MALİYETLERİ % 25 AZALTIYOR
Araç takibi ve konum bilgisi belirlemenin yanısıra, ısı-nem takibi, rut optimizasyonu ve araç içi ses/görüntü alma gibi servislerle donatılan Autoguard Araç Yönetim Sistemi; ‘Acil Yardım’ butonu sayesinde güvenliği öncelikli sürücüler için de benzersiz bir güven ortamı sunuyor.

Benzersiz içeriği sayesinde lojistik sektörü, dağıtım şirketleri, seyahat firmaları, emniyet teşkilatı, okul/işyeri servisleri ve saha satış ekiplerine hizmet verecek şekilde donatılan Autoguard Araç Yönetim Sistemi, rut optimizasyonu yazılımları ile sayısal haritalar üstünde rut hesaplaması yaparak; firma maliyetlerini % 25 azaltabiliyor.

AUTOGUARD’IN SUNDUĞU AVANTAJLAR
Filo maliyetlerini minimuma indirerek; maksimum verim ve gelir elde etmeye yönelik tasarlanan Autoguard araç takip ve kontrol sistemlerinin kişi ve kurumlara sunduğu avantajlar ise şöyle:

Güvenlik: Araç çalınmalarına karşı kişi ve kurumları güvende hissetmelerini sağlayacak en gelişmiş teknoloji ile donatılan Autoguard, herhangi bir çalınma durumunda, aracın yerini tespit edebildiği gibi, kullanımını da engelleyebiliyor. Araç üzerine konumlanan “Acil Yardım” butonu sayesinde de anlık konum bilgileri takip edilebiliyor.

Takip: Seyir halindeki aracın hız, rölanti ve durma süresinin yanı sıra, çalışma saatlerinin belirlenip bu sayede maliyetler minimuma indirilebiliyor. Sistem kullanıcısına aynı zamanda araçların kilometre bilgisini görüntüleyip; kilometre limiti koyabiliyor.

Faaliyet raporu: Yalnızca bir izleme yazılımı olmaktan öte tüm araçlarınızı yönetmeye dayalı bir sistem olarak tasarlanan Autoguard; araç kural ihlalleri ve faaliyet raporları hakkında anlık bilgi takibi yapılabiliyor. Bölge tanımlama özelliği ile de, araçların anlık kontrolünün yanısıra, araç belirlenen bölge dışına çıktığında anında haber vererek; iş verimini de maksimuma çıkartıyor.

Sürücü tanımlama: Autoguard’ın sağladığı avantajlardan bir diğeri de araçların belirli bir sürücüye tanımlanabilmesi. Bu sayede geçmişte sürücülerin hangi aracı kullandığı belirlenip; örneğin eğer bir trafik cezası almış ise o gün ve saatte kimin kullandığı bilindiği için, karşılaşılabilecek problemler ortadan kalkıyor. Ayrıca “Yakıt Kullanım Bilgisi” ile; aracın yalnızca iş için kullanılması sağlanıp; yakıtta deposunda olabilecek ani düşüşler de takip edilebiliyor.

Isı/Nem raporu: Autoguard’ın telemetri çözümü sayesinde soğuk hava deposu olan araç ve filoların, ısı/nem oranları online olarak ölçülüyor ve aracın taşıdığı ürünün belli bir ısı ve nem ortamında nakledilmesi sağlanıyor.