Global İletişim bulut çözümleriyle iddialı

Kurumsal veri iletişimi pazarının önde gelen oyuncularından Global İletişim, hızla gelişen teknolojinin sağladığı tüm yenilikleri, güçlü altyapısı ve doğru işbirlikleriyle inovatif ürünler haline getirerek müşterilerine sunmaya devam ediyor. Datacenter hizmetleri kapsamında sunucu barındırma ve sunucu kiralama hizmetlerine Cloud Computing platformunu da ekleyerek, son 1 yıldır kurumlara en yeni teknolojiyi en uygun maliyetle sunan Global İletişim, bu alandaki hizmet yelpazesini genişletti.Kurumları herhangi bir başlangıç yatırımına ihtiyaç duymadan Cloud Computing hizmetleriyle buluşturan, bilgi işlem maliyetlerinin yanı sıra iş süreçlerini de minimuma indiren Global İletişim, gerçekleştirdiği yeni yatırımla hizmet yelpazesin genişletti. Son 1 yıldır hem sanallaştırma teknolojileri, hem de Cloud Computing uygulamaları üzerine önemli kaynak ayırdıklarını belirten Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir, “Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz sanallaştırma ve Cloud Computing hizmetlerimizde edindiğimiz tecrübelerden de yararlanarak yatırımlarımızı artırdık. Müşterilerimize daha yüksek kalitede hizmet verebilmek için altyapımızı geliştirdik. Depolama çözümlerinde servis seviyesi taahüdü verip, depolanan verinin türü ve değişen ihtiyaçlara göre depolama alanlarını en üst seviyede kullanabilen teknolojilere yatırım yaptık. Kullandığımız teknolojilerle depolanan veri otomatik olarak Flash, Fiber Channel veya SATA diskler arasında kaydırılarak hem kapasite hem de erişim hızı üst seviyede kullanılabiliyor” dedi.

Global İletişim olarak müşterilerini yeni teknoloji, uygun maliyet ve güvenilir hizmet kalitesiyle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Küçüközdemir, “sanal sunucu (VPS) hizmeti ile başladığımız Cloud Computing altyapısı üzerine diğer hizmetlerimizi de ekleyerek devam ediyoruz. Ürünlerimizi ve bu ürünler için belirlediğimiz yeni hizmet modelimizin duyurusunu önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Özellikle sanal sunucu (VPS) konusunda iki farklı servis seviyesi ile hizmet sürekliliği garanti ediyoruz” diye konuştu.

Küçüközdemir, 2011 yılında Cloud Computing platformunda Global İletişim müşterilerine verilecek hizmetleri ise şöyle sıraladı:” IasS (Infrastructure as a Service) altında ‘Sanal Sunucu (VPS)’, ‘Yönetilebilir Güvenlik Servisleri (HiWall)’, PaaS (Platform as a Service) kapsamında ‘Yazılım Platformları Kiralama Hizmeti’, SaaS (Software as a Service) altında ise LogIT hizmeti.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu