Global iletişimden fiber atağı

Ankara ve İstanbul Fulya’dan sonra Dudullu’daki 1.000 metrekarelik datacenter yatırımıyla pazardaki iddiasını sürdüren Global İletişim, kurumları yenilikçi, güvenli ve yüksek hızda erişime davet ediyor. Hızla gelişen teknolojinin sağladığı tüm yenilikleri, inovatif ürünler haline getirerek ses, altyapı, erişim, datacenter ve mobil katma değerli servisler altında müşterileriyle buluşturan Global İletişim, sektördeki konumunu güçlendirmek için hizmet verdiği alanlardaki yatırımlarını sürdürüyor.

Gelişen teknolojinin beraberinde kişi ve kurumlara yeni alışkanlıkları getirdiğini, günümüz iş dünyasında iletişimin, hız ve bilgiye erişimin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir; “İletişim sektörü için geliştirdiğimiz inovatif ürün ve hizmetlerle gücümüzü, kalitemizi ve farkımızı ortaya koymaya devam ediyoruz. Bu anlamda hedefimiz ’Kurumların ilk tercihi’ olmak. Önceliğimiz ise, ‘Maksimum müşteri memnuniyeti’. Bu noktada bizi, rakiplerimizden ayıran en büyük özelliğimiz kurumların ihtiyaçlarını en iyi şekilde gözlemleyip, onlar için en iyi ve en avantajlı hizmetleri geliştirmek. 7 gün 24 saat hizmet anlayışımızla da, müşterilerimizin iletişim ortaklarının yanlarında olduğunu bilmelerini ve kendilerini her zaman güvende hissetmelerini sağlamak” dedi.

“HEDEFİMİZ KURUMLARIN İLK TERCİHİ OLMAK”
Global İletişim’in müşterilerinin ağırlıklı olduğu bölgelerden başlayarak, İstanbul’da Beşiktaş’tan Maslak’a, Zincirlikuyu’dan havaalanına kadar fiber optik alt yapısının bulunduğunu belirten Küçüközdemir, “Yıl sonuna kadar altyapı yatırımımızı üç katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bu altyapı üzerinden temelde iki servis veriyoruz. Birincisi, bu güzergahlarda 47 plazada bulunan müşterilerimizi kendi fiber optik altyapımıza aktarıyoruz ve kapasite satışlarımızı kendi altyapımızdan veriyoruz. İkincisi ise, dark fiber hizmetimizi sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

Yerleşik operatör ve ağırlıklı olarak GSM operatörlerine hizmet sağlayan firmalar dışında Global İletişim’in altyapıya en fazla yatırım yapan şirketlerin başında geldiğinin altını çizen Küçüközdemir, gerçekleştirilen yatırımlar konusunda, “Altyapı yatırımına yönelmemizdeki amacımız, datacenter’larımızdan verilen Cloud Computing servisleriyle kendi altyapımızın önemli bir sinerji yaratması. Şirket olarak, ses, erişim, altyapı, datacenter, mobil KDS gibi yeni nesil hizmetleri tek çatı altında veriyoruz. Müşterilerimiz, altyapımızı kullanarak lokasyonları arasında erişim hızında gigabyte seviyesinde hizmet alabiliyor” dedi.

“YÜZDE 20’YE VARAN AVANTAJ SUNUYORUZ”
Global İletişim’i 2007 yılından itibaren sağlık, sigorta, perakende, üretim ve medya sektöründe Türkiye’nin lider markalarının tercih ettiğinin altını çizen Küçüközdemir, “Dünya standartlarında güçlü teknik altyapısı, yaygın erişim noktaları (POP), hem hızlı hem de yedeklenmiş yurtdışı bağlantılarının yanı sıra düşük yatırım maliyetiyle yüksek bant genişlikli servisler sunan Global İletişim, günümüzün vazgeçilmezi haline gelen 3G ile, müşterilerine hızlı yedekleme hizmeti de vermekte.Son zamanların en çok konuşulan teknolojisi Cloud Computing tarafında ise IaaS (Infrastructure as a Service), PaaS (Platform as a Service), SaaS (Software as a Service) gibi yeni hizmetler veren Global İletişim, kurumları en yeni teknolojiyle % 20’lere varan avantajla buluşturuyor” açıklamasını yaptı. Önümüzdeki dönemde mobil iletişimde önemli bir farklılaşma yaşanacağını da belirten Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir, telemetri, araç yönetim sistemleri gibi M2M (Machine to Machine) alanında da yatırım planlarının bulunduğunu, bu hizmetleri entegre servisler olarak sunacaklarını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu