GLOMO ödüllerinde finalistler arasına Türkiye’den sadece Turkcell’in otizmli çocuklar projesi girebildi

Haziran ayı sonunda Barcelona'da gerçekleşecek Dünya Mobil Kongresi'nde verilecek GLOMO ödüllerinde Türkiye'yi temsil edecek tek proje Turkcell'in otizmli çocuklar için geliştirdiği İçimdeki Hazine uygulaması

Haziran ayı sonunda İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) kapsamında verilecek GLOMO ödüllerinde finalistler belli oldu. GLOMO ödüllerinde Türkiye’yi temsil edecek olan tek şirket Turkcell,  Otizmli Gençler için geliştirdiği İçimizdeki Hazine uygulaması ile finalistler arasına adını yazdırdı. Turkcell, Erişilebilirlik ve Katılım alanında en iyi mobil uygulama kategorisinde beş finalist arasından ödülü almaya çalışacak.

Turkcell’in rakibi, Eski CEO’su Kaan Terzioğlu’nun yönettiği VEON

Turkcell’in finale kaldığı erişilebilirlik ve katılım kategorisinde rakip projelerden birisi de yine Otizmli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya çalışan Otizm Bileklik Projesi. Projenin sahibi ise eski Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu’nun yönettiği VEON. Beeline Otizm Bileklik projesi, 2021 GLOMO ödüllerinde en iddialı projeler arasında yer alıyor. Proje, Turkcell ile rakip olduğu kategori dışında “Bağlı İnsan” ve Bağlı Yaşam” kategorilerinde de finalistler arasında.
Turkcell İçimdeki Hazine ve Beeline Otizm Bilekliği yanında bu kategoride finale adını yazdıran diğer projeler ise Güney Koreli SK Telecom’un, Google ile birlikte geliştirdiği Kültürel Miras Projesi ‘Changdeok ARirang’
Vodafone Business Ventures’un Connected Living ve
WeBank Co’nun engelli bireyler için sunduğu bankacılık hizmeti özellikleri. VEON’un AlfaCard projesi de Bağlantılı Müşteri kategorisinde finalistler arasında yer alıyor.

2021 GLOMO Ödülleri’ndeki tüm kategoriler ve finalistlerin listesine GLOMO sitesinden ulaşabilirsiniz. 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu