Glovo, geldiği gibi gidiyor!..

İspanya merkezli talep bazlı teslimat girişimi Glovo, Türkiye’nin de içinde bulunduğu dört ülkede operasyonlarını durdurma kararı aldığını açıkladı. Şirketin, operasyonlarını durdurma kararı aldığı ülkeler Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko.

İspanya merkezli talep bazlı teslimat girişimi Glovo, Türkiye’nin de içinde bulunduğu dört ülkede operasyonlarını durdurma kararı aldığını açıkladı. Şirketin, operasyonlarını durdurma kararı aldığı ülkeler Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko.

Glovo kurucu ortağı ve CEO’su Oscar Pierre “Bu dört pazardan çıkış yapmamız; Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliğimizi güçlendirmemizi ve en geç 2021 başında ulaşmak istediğimiz kârlılık hedefimize ulaşmamızı sağlayacak” dedi.

Ssöz konusu karar, şirketin kaynaklarını ‘kısa vadede kârlılığa erişebileceği’ bölgelere kaydırma stratejisiyle açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre operasyonu bulunan 22 ülkenin 17’sinde pazar lideri konumunda. 2019 yılında kârlılığa erişen anavatanı ve en büyük pazarı İspanya’dan sonra Glovo’nun hedefi 2021 başından itibaren global çapta benzer bir seviyeye ulaşmak. Uygulama önümüzdeki birkaç hafta boyunca Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarında aktif kalmaya devam edecek. Bu geçiş sürecinde Glovo kuryelerine, müşterilerine ve iş ortaklarına destek olmaya devam edecek.

Rakipler sosyal ağlardan yorumladı

Glovo’nun Türkiye’de bulunan iki yerli rakibi Getir ve Banabi’nin CEO’ları ise Glovo’nun gidişini sosyal ağ mesajları ile yorumladı.
Daha geçen hafta 38 milyon dolar yatırım alarak yurtdışına açılma hazırlığına giren Getir’in kurucusu ve CEO’su Nazım Salur, yayımladığı mesajda

Bizimle benzer kulvarda Türk tüketicisine hizmet veren ve pazarın büyümesine katkı sağlayan Glovo, Türkiye’den çekileceğini açıklamış. Hizmet verdikleri diğer pazarlarda kendilerine başarı diliyorum. GlovoTR çalışanlarına da getir’in kapısının açık olduğunu belirtmek istiyorum diyerek Glovo Türkiye çalışanlarına göz kırparken, 

Banabi CEO’su Nevzat Aydın ise

Aylardır aralıksız üzerimize çamur atarak reklam kampanyası yapan Glovo, Türkiye’yi terk ediyormuş. Üzüldüm, keşke bu ülkeye yatırıma devam edip ‘geldikleri gibi gitmeselerdi’ diye yorumladı. Nevzat Aydın’ın mesajı, sosyal ağ kullanıcıları tarafından tepki ile karşlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.