Google, fotoğraf servisini de ücretli yapıyor

Google, sınırsız fotoğraf saklayabildiğiniz Google Fotoğraflar servisinin, 1 Haziran 2021'den sonra ücretli hale getirileceğini duyurdu.

Google, ücretsiz olarak sunduğu servislerinden birisini daha paralı hale getiriyor. 1 Haziran 2021’den itibaren, Google Fotoğraflar servisindeki, sınırsız fotoğraf yükleme olanağı sonlandırılıyor. Halen, kullanıcılar günlük 15 GB fotoğraf yükleyebildikleri servisi, toplamda saklayabileceklirleri fotoğrafların toplamda 15 GB olarak ücretsiz kullanmaya devam edebilecek.

Kullanıcılarn, her bir google hesabı ile birlikte edindiği depolama özelliği, google fotoğraflar için de ücretsiz olmaya devam edecek. Google One hesabı alanlar ise satın aldıkları saklama alanı kadar fotoğraf saklayabilecek. Bunun üstündeki fotoğraf saklama hizmetleri ise paralı olacak.

Her gün 1 milyar kulllanıcı fotoğraf yüklüyor

Google’ın son paylaştığı verilere göre, her gün yaklaşık 1 milyar kullanıcı, Google’ın fotoğraflar servisini kullanarak, fotoğraflarını Google’ın bulut servisinde saklıyor. Mevcut kullanıcılar arasında, yeni uygulama ile etkinelecek kullanıcı sayısı ise yüzde 20 olarak tahmin ediliyor.

Google’ın, bu hamle ile bulut yatırımlarına rağmen düşük kalan bulut gelirlerini artırmaya yönelik bir hamle olarak okunuyor. Servisin, aylık 2 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunulması bekleniyor.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu