Google Türkiye Karabey’e emanet

Ağustos ayı başında Türkiye’de reklam satmak üzere ofis kuran Google’ın Türkiy operasyonunun başına Erem Karabey getirildi.Google’ın, yerel kullanıcı ve reklam verenleri en iyi ürün ve hizmetlerle buluşturmak amacıyla başlattığı Avrupa yatırım programı çerçevesinde gerçekleştirilen atama ile Karabey, daha önce hizmet verdiği Siemens Mobile ve Bertelsmann gibi firmalardaki yönetim ve pazarlama konusundaki deneyimlerini Google Türkiye için kullanacak.

Google Avrupa operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Nikesh Arora, Erem Karabey’in ekiplerine katılmasından çok memnun olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Google, yerel stratejiler ile hareket eden global bir firma. Biz sunduğumuz ve gelecekte sunacağımız ürün ve hizmetler ile, Türk toplumunun daha fazla bilgiye daha fazla yöntemle erişme imkanı sağlamayı ve küçük ya da büyük tüm reklam verenlerin arama motoru reklam sistemlerinden en büyük faydayı elde etmelerini amaçlıyoruz.”

Google arama moturu Türkiye’de reklam satışı yapmak üzere Türkiye’de Google Reklamcılık ve Pazarlama Limited Şirketi kurmuştu. 1 Ağustos 2005’te Ticaret Sicili tarafından tescil edilen yeni şirketin sermayesi 5 bin YTL olurken şirkette Google International LLC 4 bin 900 YTL’lik, Google Inc. 50 YTL’lik pay almıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.