Google Türkiye’ye de “güneş” doğdu

Google Inc, Türkiye’deki Google ofisinin başına Bülent Hiçsönmez’i atadığını açıkladı. Bülent Hiçsönmez, ülke müdürü olarak Google’ın Türkiye’deki reklamcılık ve online uygulamaları ile ilgili faaliyetlerinden ve şirketin bölgedeki stratejik ortaklıklarını geliştirmekten sorumlu olacak

Açıklamada, Google’ın Türkiye’deki internet kullanıcılarının bilgiye olan erişimini geliştirmeyi ve işletmelerin internetin sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanmasını sağlamayı hedeflediği kaydedildi.
Bülent Hiçsönmez’in, Google’a son 7 yıldır çeşitli görevler üstlendiği, Sun Microsystems’den transfer olduğu belirtilen açıklamada Sun’daki görevinin son 3 yılında Mısır, Levant ve Kuzey Afrika (Leena) Bölgesinin Genel Müdürü olarak hizmet veren BülentHiçsönmez’in Google’da göreve getirilmesinin, Google’ın Türk pazarına olan inancının en büyük kanıtı olarak değerlendirildiği ifade edildi.

Google Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Direktörü Mohammad Gawdat atamayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bülent Hiçsönmez’in Google’a kazandıracağı liderlik ve deneyim, Türkiye’deki internet pazarında varlığımızı ve operasyonlarımızı güçlendirmek açısından çok önemli olacak. Türkiye’de olduğu kadar uluslararası pazarlarda da başarısını kanıtlamış olan Bülent Hiçsönmez, Türkiye’deki internet kullanıcıları, çözüm ortakları ve reklam verenler için en doğru ve etkili hizmeti sunmadaki çabamızı hızlandıracaktır” dedi.

Açıklamada, Bülent Hiçsönmez’in Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümünden mezun olduktan sonra, Northeastern Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği ve Imperial College Management School’da işletme alanında yüksek lisans yaptığı kaydedildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.