GSM Oscar’ları dağıtıldı

Bu yıl onuncusu düzenlenen GSM Birliği (GSMA – GSM Association) Ödülleri’nin sonuçları dün akşam Fransa’nın Cannes kentinde, 3GSM Kongresi kapsamında açıklandı. Ericsson, sosyal sorumluluk projesi Ericsson Response ile ödül kazandı.İran’ın güneydoğusundaki Bam kentini yerle bir eden depremin ardından afet bölgesine, 27 Aralık 2004 tarihinde Ericsson Türkiye ve Turkcell’in katkılarıyla çok kısa sürede destek sağlanmıştı.

Ericson, felaketler sonrasında yaşanan acılara daha iyi ve hızlı müdahele geliştirmeyi amaçlayan Ericsson Response projesi kapsamında Bam kentindeki depremzedelere verdiği destek ile, “Mobil teknolojilerin acil durumlarda en iyi kullanımı” dalında ödül aldı.

24 saatte 40 bin hat

Ericsson ve Turkcell, Bam kentinde depremzedelerin acil iletişim ihtiyacını karşılamak amacıyla bölgeye geniş çaplı ekipman ve sistem yardımı gönderdi. Ericsson ve Turkcell’in birlikte hayata geçirdiği “Acil İletişim Sistemi” kapsamında bölgeye gönderilen ve olağanüstü durumlarda kısa sürede söz konusu bölgenin iletişim ihtiyacını karşılamak üzere tedarik edilen ve kapasitesi 40.000 kişiye kadar çıkartılabilen şebeke, 24 saatte kuruldu. Deprem bölgesinde haberleşmeyi sağlamak için devreye sokulan şebekeye ek olarak bölgeye 3 sabit, 1 mobil baz istasyonu, 10 jeneratör, 1 adet uydu teçhizatı ile birlikte çok sayıda telefon cihazı ve sim kart gönderildi.

Ericsson, Turkcell ile birlikte, global projesi olan Ericsson Response kapsamında Türkiye ve çevre bölgelerde meydana gelebilecek afetler sonrasında kriz yönetimi ve kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere “Acil İletişim Sistemi” projesini Türkiye’de hayata geçirmişti. Acil İletişim Sistemi, Türkiye ve çevre bölgelerde oluşabilecek afet sonrası, acil yardım ekiplerinin GSM teknolojisi ile haberleşmesini sağlıyor.

Turkcell KampusCell’le de ödüllendirildi
Turkcell sosyal sorumluluk alanında Ericsson ile birlikte gerçekleştirdiği proje dışında Alman LHS şirketi ile işbirliği içinde geliştirilen Turkcell KampusCell projesiyle En İyi Faturalama veya Müşteri Hizmetleri Çözümü dalında da ödül aldı.

Turkcell KampusCell’in faturalama sisteminde geliştirilen çözüm, ön ödemeli ve faturalı hat müşterilerinin aynı servis ve tarifelerden yararlanabilmeleri için gerekli altyapıyı sunuyor.

Turkcell’in üniversite öğrencilerinin hayatlarını kolaylaştırmak ve öğrenim hayatlarına destek sağlamak amacıyla başlattığı Turkcell KampusCell, öğrencilerin birbirleriyle yaptıkları görüşmelerde ve birbirlerine gönderdikleri kısa mesajlarda indirim sağlıyor. Üniversite öğrencilerine büyük fiyat avantajları ve ekonomik iletişim olanağı sunan Turkcell Kampuscell, Türkiye’deki en popüler grup tarifesi uygulamalarının başında geliyor.

KampusCell abonelerinin, diğer abonelerle yaptıkları konuşmalar ve mesajlaşmalar ise BizbizeCell tarifesi üzerinden ücretlendiriliyor. KampusCell’den KampusCell’e yönelik konuşmaların dakikası 2 kontör, kısa mesajlarsa 1 kontör olarak ücretlendiriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.