Ana sayfa BT Gündem Gülen Boya’da yüzler BlackBerry’lerle gülüyor

Gülen Boya’da yüzler BlackBerry’lerle gülüyor

96
0

Türkiye’nin önde gelen iş yazılımı uygulama şirketlerinden ve SAP’nin Gold Partner’ı MBIS, Polisan’ın iş süreçlerini SAP’ye taşıyor. Karar alma süreçlerini hızlandırarak esnek bir yapıda başarı elde etmeyi amaçlayan Polisan’da; SAP projesi kapsamında SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü ve Blackberry uygulaması kullanılmaya başlandı. Satın alma taleplerinin onaylanmasında yaşanan zaman kaybını ortadan kaldırmak için MBIS tarafından Polisan’a özel bir Blackberry uygulaması geliştirildi. Yöneticilerin, Blackberry telefonlarından her zaman sisteme girebilmeleri ve süreçlere dahil olabilmeleri sağlandı. Böylece üst ve orta düzey yöneticiler, mobil olarak birçok iş uygulamasına ulaşabildi.

Blackberry uygulaması ile yöneticilerin onay süreçlerine dahil olabilmeleri için SAP iş akışlarına mobil olarak bağlanmaları sağlandı. Böylece karar ve onay süreçlerinin hem outlook sistemine mesaj olarak gitmesi hem de Blackberry’ye e-posta olarak düşmesi sağlandı. Blackberry’ye gelen e-posta tıklandığında SAP sistemindeki onay servisi çalışmaya başlıyor. Kullanıcı talebin detayını inceleyip, onaylama işlemini gerçekleştiriyor. Böylece gerçek zamanlı olarak süreç onaylanıyor.

Polisan Satış ve Operasyon Direktörü Bülent Şahin konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “MBIS ile birlikte Polisan’ın iş süreçlerine hız katan bir uygulamayı hayata geçirdik. Geliştirdiğimiz Blackberry uygulaması ve bunu SAP sistemine entegre etmekle, yapılan bir işin hızlıca ilgili yöneticilerin onayına mekandan ve zamandan bağımsız bir şekilde sunulmasını, işlerin beklememesi, dolayısıyla iş süreçlerinin kesintiye uğramamasını sağlamış olduk. MBIS’in bilgi birikimi ve konu uzmanlığı kapsamlı ve karmaşık bir uygulamayı kolayca uygulamamızı sağladı” dedi.

Polisan’da yapılan Blackberry uygulaması ile ilgili bilgi veren MBIS Genel Müdürü Murat Tekmil; “MBIS’in bilgi birikimi bu projede kendini göstermiştir. Proje uygulaması için öncelikle Blackberry üzerinde çalışacak olan servis modeli geliştirildi. Uygulamanın şirket içinde nasıl bir süreçle hayata geçirileceğinin kararının ardından, altyapı hazırlıkları yapıldı ve proje kısa sürede tamamlandı. Polisan’a özel kurgulanan Blackberry uygulaması, yöneticilerin iş süreçlerine hızlı bir şekilde entegre olmalarını sağlayacaktır” dedi.

MBIS’in Polisan’a sağladığı özel çözümler sayesinde günlük iş süreçlerinde belirli bir hızlanma ile birlikte verimlilikte artış gözlendi. Bununla beraber her türlü bilgiye erişmek ve bunları işlemek ve karar alma süreçlerine dahil etmek çok kolaylaştı.