Güvenlik Arena’sı

Arena Bilgisayar, Visa ve MasterCard tarafından sanal ortamda kredi kartı işlemi yapan şirketlerdeuygulanmasını istediği “Qualys Network Güvenlik Taraması” testini başarıyla geçerek ve en güvenli altyapılardan birisi olarak tescillenerek sertifika almaya hak kazandı.
Arena Bilgisayar, dağıtımını yaptığı teknoloji ürünlerini tüketiciye ulaştıran bayilerinin satışlarını kolaylaştırmak için kredi kartıyla ödeme imkanları sunuyor. Şirket, Türkiye’nin önde gelen 9 bankasının kredi kartlarının taksit seçeneklerini, satış yerinde POS makinesine gerek kalmadan kullandırtıyor. Arena’nın pencere.com adlı internet sitesi içerisinden, güvenli ortamda erişilebilen bu sistemden tahsil edilen paralar Arena’nın hesabına akıyor. Sistem sayesinde Arena bayileri avantajlı banka komisyonu oranlarına ulaşırken, Arena’nın da nakit akışı ve risk yönetimi güçleniyor.

Arena’nın başarıyla uyguladığı güvenlik politikaları sayesinde, son 2 senede teknoloji sektörünün büyümesinin itici gücü olan kredi kartı ile taksitli alışveriş tüketici, bayi ve Arena için daha güvenli hale geldi. Arena, mevcutta yaklaşık 600 bayisinin kullanımına sunduğu bu sistemi 2006 yılı sonuna kadar 2000 bayisine yaymayı hedefliyor.

Qualys Hakkında Genel Bilgi:
California merkezli Qualys şirketi, kurumların bilgi sistemlerinin tehditlere karşı açıklarının bulunması, sürekli gözlemlenmesi ve güvenlik standartlarına uyumu konularında danışmanlık vermektedir. Qualys hakkında detaylı bilgiye www.qualys.com’dan erişebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.