Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç da AK Parti için istifa etti

Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde AK Parti 1. Bölge’den aday adayı oldu. 24 Haziran seçimleri için Ulaştırma Bakanlığı kadrolarından milletvekili aday adaylığı için şimdiye kadar kamuoyunun bilgilerine ulaştığı tek aday Ensar Kılıç. 2002 seçimlerinden sonra Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna oturan ve bugün başbakanlık yapan Binali Kılıç’ın bakanlığı döneminde çalışmış olduğu birçok bürokrat şimdiye kadar AK Parti’den seçimlere girdi.Bu isimler arasında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk meclise giren isimler olarak ilk dikkat çekiyor.
Ensar Kılıç Kimdir?
1970 yılında Ardahan, Göle’de doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünde Lisans eğitimini 1992 yılında tamamladı. 2013-2016 yıllarında THK Üniversitesi’nde İşletme Ana Bilim dalında “İşletme Yüksek Lisansı”  ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde “Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisansı” yaptı.
Ulusal Kamu Entegre Veri Merkezi ve Kamu Bilişim Yöneticileri Algısı” konulu makalesi 2. Yönetim Bilişim Sistemleri Kongresi, Erzurum Atatürk Üniversitesi, 8-10 Ekim 2015’ de yayınlandı.
İş yaşamına; 1987 yılında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Dış Ticaret biriminde başladı. TÜİK’ de Genel Nüfus, Tarım ve Sanayi sayımları başta olmak üzere bir çok araştırmada Kontrolör ve Koordinatörlük görevlerinde bulundu. Aynı kurumda 2000 yılında Şube Müdürlüğü görevine atandı.
2005 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı,  Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne (DLH) Bilgi İşlem Müdürü olarak atandı. Bu dönemde  e-Devlet kapısı kurulum çalışmalarında yer aldı.
2013 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü’ne e-Devlet Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı.
Ekim 2016’dan bugüne Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.