Ana sayfa BT Gündem Hacker’lar Michael Jackson ile avlanıyor

Hacker’lar Michael Jackson ile avlanıyor

111
0

Internet kullanıcıları, özellikle Michael Jackson’un ölümü üzerine kitlelerin duygusallıkları ve meraklarından yararlanmak isteyen birçok internet tehdidi ile karşılaşmaya hazırlıklı olmalılar. Eğer trajik ölümüyle sarsıldığınız bu süper stara ilişkin herhangi bir haber, video, fotoğraf ya da bilgi arıyorsanız, Symantec olarak biz tüm internet kullanıcılarını, sadece daha önceden biliyor ve sık sık ziyaret ediyor oldukları güvenli sitelere yönlenmeleri konusunda uyarmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili olarak karşınıza çıkan her linkli tıklamamanız ve bilgisayarınızda yüklü güvenlik çözümünüzü güncel tutmanızı tavsiye ediyoruz. Symantec örneğin, büyük bir hilekarlık olduğu gayet açık olan ve kullanıcıları zararlı kod içeren bir web sayfasına yönlendirecek bir link taşıyan Michael Jackson bağlantılı bir spam ı CNN’de yakaladı.

Bu örneğe ilaveten Symantec, internet kullanıcılarını, saldırganların bu üç trajik ölümden birini kullanarak, kendi amaçları doğrultusunda fayda sağlamak için tasarlayacakları birtakım spam mesaj ve online taktiklere karşı da bilgilendirmek istiyor.

Konu satırında bu ölümlere ilişkin bir ibare bulunan spam mesajlar, arka planda birtakım sahte ilaçları pazarlamak amacı taşıyabilir.
Konu satırında bu ölümlere ilişkin bir ibare bulunan spam mesajlar, arka planda sahte bir antivürus yazılımının bilgisayarınıza yüklenmesi amacını güdebilir.
Konu satırında bu ölümlere ilişkin bir ibare bulunan spam mesajlar, arka planda, sahte kodeklerin bilgisayarınıza taşınması amacı taşıyabilir.
Konu satırında bu ölümlere ilişkin bir ibare bulunan spam mesajlar, arka planda zararlı kod içeren bir eklentinin tarafınızdan açılması ve bu kodların bilgisayarınıza yerleştirilmesi amacı taşıyabilir.
Geçen hafta kaybedilen bu üç popüler ismin son dakikalarına ilişkin canlı videoları izleyebileceğinizi iddia eden siteler, birtakım sahte ürünlerin pazarlanması ya da zararlı kodların size ulaştırılması amacını taşıyabilir.
Bu starlara ilişkin sahte video linklerinin amacı, bilgisayarınızı zararlı kodlara bulaştırmaktır.