Halk Yatırım ve Halkbank arasında paralar doğrudan akacak

İnfina, Fintek ile birlikte yürüttüğü Halk Yatırım – Halkbank entegrasyon projesini tamamladı. Proje, iki kurumun bilgisayar sistemlerini online bağlayarak yatırım ve tasarruf hesapları arasında doğrudan para transferi yapılmasını sağlıyor. Böylece, nakit hareketleri daha hızlı, güvenli ve hatasız bir biçimde gerçekleştiriliyor. Sistemin Halkbank şubelerine yaygınlaştırılması için, bankanın Ankara, İstanbul ve İzmir bölge müdürlüklerinde eğitimler düzenlendi. Eğitim alan şubeler, intranet uygulaması üzerinden Halk Yatırım’a bağlanarak şube müşterilerine hizmet vermeye başladı. Bu entegrasyon, Halk Yatırım’ın gelecekteki İnternet müşterileri tarafından da kullanılacak.

İnfina Genel Müdürü Nejat Özek, projenin hedefini, Halk Yatırım’a tüm Halkbank şubelerini acente olarak kullanma olanağı vermek ve bu sayede yatırım bankacılığı hizmetlerini daha geniş bir kitleye ulaştırma imkanı tanımak şeklinde açıklıyor. Özek, Halkbank’ın müşteri profili dikkate alındığında, Halk Yatırım projesiyle, yatırım bankacılığı piyasasına yeni müşteriler kazandıracağının çok açık olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Bu anlamda proje, sermayenin tabana yayılmasında önemli bir rol oynayacak.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.