Hayatımız oyun

Akiza’nın Ericsson Mobility World’de düzenlediği Oyun ve Yarattığı Fırsatlar seminerinde konuşan Akiza Genel Müdürü Erhan Bolattürk, dünyada oyun sektörünün cirosunun 36 milyar dolar olduğunu belirterek Türkiye’de bu sektörün gelişmesinin en büyük engelinini kopyalama olduğunu, mobil oyunlarla yasadışı oyun çoğaltılmasının zorlaştığını belirtti. Ericsson Mobility World Pazarlama Müdürü Cenk Kırbaş ise, Ericsson olarak mobil telefonları mobil medya haline getirmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Cep telefonu artık bir medya oldu. Ericsson olarak cep telefonunda sağlık, finans, reklam ve oyun üzerine odaklanıyoruz. Oyun mobil uygulamalara çok uygun. Mobil eğlenceden oyunun aldığı pay yüzde 20. 2009’da bu pay yüzde 30’un üzerine çıkacak. 2009’da Avrupa’daki mobil oyun pazarının 4.9 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Cep telefonları oyun konsolu haline getirilmeye çalışılıyor” dedi.

Sony Ericsson Ürün Müdürü Burak Uluer yaptığı konuşmada kendilerinin oyun üzerine odaklandıklarını, şuan için cep telefonlarının yeni modellerle gelişimini sürdürdüğünü ancak 2006 ve sonrasında mobil pazarın içerikle büyümeye devam edeceğini belirterek kendilerinin içeriğe yönelik ürünler üzerine odaklandıklarını belirtti.

Shubuo Ürün Müdürü Seza Aydın da yaptığı konuşmasında mobil oyun pazarının 3 milyar dolara olarak gerçekleştiğini belirterek önümüzdeki yıl Türkiye’de mobil oyun pazarının yüzde 350 büyüyeceğini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.