Helyum Trend Micro’nun bölge distribütörü oldu

Bilgi teknolojilerinin hayatın her alanına girmesiyle artan sanal tehdit tehlikesi, bilgi ve teknoloji güvenliği pazarında hızlı bir büyümeye neden oluyor. Artık güvenlik çözümleri akıllı telefonlar ve tabletlerde evlerdeki ve işyerlerindeki bilgisayarlara, ofislerdeki depolama için kullanılan sunuculardan veri merkezlerinde barındırılan ve yüzlerce sanal sunucunun çalıştığı platformlara kadar bilgi teknolojilerinin her alanına hakim konuma geldi. Akıllı telefonlardan sanal sunuculara dünyanın bireysel ve kurumsal güvenlik çözümleri Trend Micro ve Türkiye’nin lider güvenlik teknoloji dağıtıcısı Helyum Bilişim Türkiye’de, Kıbrıs’ta ve Türk Cumhuriyetlerinde en iyi güvenlik çözümlerini tüketicilere ulaştırmak amacıyla güçlerini birleştirdi. Helyum Bilişim’in Türkiye genelinde 5 bölgeye yayılmış ve 40’ın üzerinde uzman barındıran destek ağı, Trend Micro müşterilerine kesintisiz destek verecek. Bu işbirliği sayesinde Helyum Bilişim 2011 büyüme hedeflerini %40 olarak açıklarken, Trend Micro’nun büyüme hedef artışı %85’e yükseldi. İki firmanın Türkiye pazarındaki pazar payı hedefleri ise %50.

Liderlerin İşbirliği

Trend Micro, bir milyar doların üzerinde cirosu ve 4500’ü aşkın çalışanı ile dünyada sadece içerik güvenliğine odaklanan, en büyük bağımsız içerik güvenliği üreticisidir. Dünya genelinde güvenlik teknolojileri konusunda yenilikçi çözümleriyle tanınan Trend Micro, bireysel ve KOBİ pazarına yönelik güvenlik çözümlerinin yanı sıra kurumsal ve bulut bilişim alanında da güvenlik pazarının önemli çözüm sağlayıcısıdır.

Helyum Bilişim ise güvenlik çözümleri pazarına odaklı, Türkiye’deki en yaygın bayi ve perakende kanalına sahip olan dağıtıcı firmadır. Helyum; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Trabzon olmak üzere 5 bölgede, sadece güvenlik çözümleri konularına odaklanmış 40’ın üzerinde uzman personeli ile hizmet vermektedir. Teknoloji zincir mağazalarında çok etkin bir dağıtıcı olan Helyum, aynı zamanda Türkiye geneline yayılmış 1300 adet bayiye sahiptir.

İki güçlü firmanın işbirliği sayesinde, Trend Micro bireysel güvenlik pazarındaki payını %50’nin üzerine çıkarmayı hedefleniyor. % 50 hedefinin önemli bir oran olduğunu ifade eden Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Ercan Aydın, “Alanlarında lider iki firmanın güç birliği yapması pazara olumlu yansıyacak. Hem mevcut pazardan daha fazla pay alacağız, hem de pazarı büyüteceğiz. Trend Micro ve Helyum Bilişim olarak kendimize % 50 pazar payı hedefi koyduk. Şu anda iki firmanın ortak pazar payı %40 seviyesinde. İş birliğinin yarattığı sinerjinin bizi %50’nin üzerine taşıyacağına eminiz” dedi. Her iki firmanın da güçlü olduğu KOBİ pazarında da hedef, yine bireysel pazarda olduğu gibi % 50 olarak açıklandı.

Kurumsal Güvenlik Çözümleri ülke geneline yayılacak

Helyum Bilişim’in bireysel ve KOBİ pazarında olduğu gibi kurumsal güvenlik teknolojileri pazarında da liderliği hedeflediğini söyleyen Helyum Bilişim Genel Müdürü Murat Göçe ise “Geçtiğimiz dönemde Helyum Bilişim’in kurumsal pazarda da büyümesi konusunda bir hedef belirledik. Trend Micro’nun kurumsal pazardaki deneyimi ve Deep Security, Secure Cloud, Smart Protection Network gibi pazar liderliği sağlayan çözümleri ile Helyum Bilişim’in bu hedeflerine ulaşması çok daha hızlı ve kolay olacaktır.” şeklinde konuştu.

Trend Micro, kurumsal güvenlik çözümleri pazarında yenilikçi yaklaşımları ile son yıllarda önemli bir atağa geçti. Bağımsız araştırma kuruluşu IDC, 2011 Sunucu Güvenliği raporunda pazar lideri olarak Trend Micro’yu duyururken, bir başka bağımsız araştırma kuruluşu olan Tolly Group ise Sanallaştırma 2011 Güvenliği raporunda Trend Micro’yu en iyi çözüm sağlayıcı olarak seçti. Trend Micro ayrıca VMWare tarafından öncelikli olarak müşterilerine önerilen iş ortağı ve IBM Tivoli Premier Business Partner olarak kurumsal pazardaki gücünü tescilledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu