Ana sayfa BT Gündem Helyum’un Bloxx ürünü yeni özelliği ile güvenliği artırıyor

Helyum’un Bloxx ürünü yeni özelliği ile güvenliği artırıyor

111
0

Helyum Pazarlama Müdürü Neslihan Aksun, Bloxx Web Filtreleme için “tam gerçek zamanlı Web içerik filtresi olan Bloxx, koruma ve güvenliği çarpıcı şekilde geliştirmek üzere güncel analizle beraber, Web sayfalarının gerçek zamanlı sınıflandırmasını yapar” açıklamasını yaptı.Helyum altını çiziyor; hem iyi hem de kötü olması muhtemel sitelere erişim nasıl idare edilebilir? Örneğin; bir seyahat sitesi bazı kullanıcılar için iş bağlamında “iyi” olabilirken, bazı kullanıcılar için “kötü”dür. Web filtreleme, bu iki anahtar faktörden ötürü süratli bir şekilde kökleşmiştir.
Web filtrelemenin en temel seviyesi bir ağ Güvenlik Duvarı aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bu durum, filtrelemeye bir derece izin verirken, öte yandan Güvenlik Duvarı’nın istenen siteye izin vermeye ya da engellemeye karar vermesini belirlemek üzere trafiği incelemeye ihtiyaç duyması gibi belirgin performans sonuçları vardır.
Bloxx Tru-View teknolojisi, bir sayfa talep edildiği anda ve kullanıcıya teslim edilmeden önce o sayfadaki metnin desen ve içeriğini analiz etmek için, ileri yazılım teknikleri kullanarak ortaya çıkıyor.
Bloxx, Tru-View teknolojisi ile web filtrelemede yeni bir teknoloji kullanıp web üzerinden gelebilecek saldırılara karşı koruma sağlar. Kendi veritabanında bulunan, önceden tanımlanmış ve kategorize edilmiş filtreleme içerikleri ile kullanıcılara güvenli bir web erişimi sağlamaktadır, böylece kullanıcıların zaman kayıplarını, istenmeyen içeriklerin engellenmesini ve donanımların güvenliğini sağlar.
Tru-View Teknolojisi, web içeriği erişir erişmez, hatta içerik daha önce hiç kimse tarafından görülmemiş olsa dahi, anında sınıflandırılmasını sağlamak için, akıllı kimlik tanıma ve analiz etme yöntemlerini kullanır.
Bütünleşik önbellek ile anti-virüs, anti-casus yazılım ve anti-dolandırıcılık fonksiyonları ile de ek koruma sağlanmaktadır.
Günümüzün Teknoloji Denetçilerinden biri olan endüstri analisti Butler firması, üçüncü nesil web filtrelemenin mevcudiyeti hakkında açıklamada bulunmuş ve mevcut web filtreleme teknolojilerinin İnternet’in büyüklüğü ile daha fazla başa çıkamayacağını, bunların organizasyon ve kullanıcılarına sınırlı bir koruma verebildiğini teyit etmiştir.
Butler Analisti Andy Kellet, Bloxx’un yaklaşımını özetlerken şu şekilde bir açıklamada bulunmuştur:
“ Butler Grubu’nun fikrine göre, Bloxx’un kendi TVT çözümleri içinde kullandığı Web filtrelemedeki çok-katmanlı koruma ve içerik analizi yaklaşımı, pazara tedarikçiler tarafından sık sık sürülen, hala URL veritabanlarını güncel olarak saklamaya çılgınca ihtiyaç duymaya bel bağlayan web filtreleme çözümlerine göre yüksek rekabetçi, çığır açan bir çözüm sunmaktadır.”