Ana sayfa BT Gündem Hızlı ve doğru karar alan kazanıyor

Hızlı ve doğru karar alan kazanıyor

119
0

SAP’nin, BusinessObjects Forum etkinliği, 26 Mart 2010 Cuma günü, Swissotel’de çeşitli sektörlerden farklı ölçekteki şirket temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinliğin açılışı, SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker ve SAP BusinessObjects Stratejik Pazarlama Direktörü Timo Elliott tarafından yapıldı. SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker açılış konuşmasında, Türkiye’nin büyük bir değişim yaşadığını, şirketlerin iş yapış şekilleri, üretim ve yönetim biçimlerinin yazılım teknolojilerinin getirdiği yeniliklere göre şekillendiğini belirtti. İş yönetim biçimlerimizin değişmeye devam edeceğini yakın gelecekte şirketlerin yüzde 10-15’inin teknolojik alt yapısını “cloud computing” üzerinden yöneteceğini söyledi.SAP BusinessObjects Stratejik Pazarlama Direktörü Timo Elliott, şirketlerde İş Zekası çözümlerinin kullanımının 2009 yılında yüzde 29 seviyelerine ulaştığını söyledi. Kurumsal yazılım teknolojilerinin artık mobil olarak da, akıllı cep telefonları üzerinden bile kontrol edilip, yönetilebildiğini söyleyen Timo Elliott, İş Zekası yazılımı, metin ile ifade edilen soru, yorum ve araştırma cümlelerinin içeriğine bakarak, saniyeler içinde bahsedilen konu ile ilgili grafik, tablo, şekiller oluşturabilmeyi sağlamaktadır dedi. Timo Elliott ayrıca SAP Business All In One çözümü ile birlikte sunulan İş Zekası çözümünün Türkçe versiyonunun da birkaç hafta içinde hazır olacağının müjdesini verdi.
SAP BusinessObjects etkinliğinde; konularına göre ayrılan 5 salonda, farklı sektörlerden 20 firma tarafından 25 sunum yaptı. Etkinlikte, Arete, Bizcon, Çalık Holding, Deloitte, Detaysoft, Doğan Yayın Holding, Elsys, Ernst&Young, FIT Consulting, Halkbank, HP, KoçSistem, MBIS, Metric Technology, PriceWaterhouseCoopers, Prodea, SAP, Standard Profil, Tüpraş, Uniteam çeşitli konularda sunumlar gerçekleştirdiler.
Etkinlik süresince bankacılık, enerji, finans, gıda, teknoloji, üretim gibi farklı sektörlerde SAP BusinessObjects çözümleri kullanılarak gerçekleştirilen örnek iş hikayeleri anlatıldı. Etkinlikte, Kurumsal Kontrol, Risk Yönetimi, Uyumluluk, Kurumsal Performans Yönetimi, Raporlama ve Dashboard ve Teknoloji, İş Zekası, Çevre, Sağlık ve Güvenlik (EH&S) konuları ile ilgili sunumlar yapıldı.

BusinessObjects, insan, bilgi ve işletme arasındaki bağlantıyı kurarak iş dünyasının çalışma biçimini yeniliyor. SAP BusinessObjects çözümleri şirketlere, günümüzün zorlu ekonomik koşullarında, tüm verileri ve iş süreçlerini entegre ederek finansal mükemmelliğe ulaşma ve stratejilere yön verme becerisi kazandırıyor.
BusinessObjects, organizasyonların anlık ve periyodik rapor ihtiyaçlarını karşılayabilmek için hızlı, esnek, kullanımı kolay, güvenli, genişleyebilir bir platform sağlıyor. Bu platform sayesinde bilgiye erişimde grafik, tablo, harita, trafik ışıkları gibi zengin görüntü ve sunum içerikleri elde edilebiliyor.