Ana sayfa BT Gündem HP, 3PAR’ı Satın Aldı

HP, 3PAR’ı Satın Aldı

86
0

HP, dünyanın veri depolamada uzmanlaşan lider şirketlerinden 3PAR’ı 2,35 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Böylece HP, yeni BT sistemlerinin sanallaştırma ile tek konsoldan birbiriyle basit, ekonomik, uyumlu ve verimli olarak kullanılmasını sağlayan “Birleşik Altyapılar Stratejisini” güçlendirerek “kurumsal genel ve özel bulut bilişim kapsamındaki veri depolama birimi portföyünü” güçlendirmiş oldu. Kurumsal genel ve özel bulut bilişim ürün ve hizmetleri alanında büyümeyi hedefleyen HP, pazar payını artırmak için 3PAR’ın iş dünyasında farklılık yaratan teknolojilerini bünyesine kattı. HP, bu sayede, müşterilerinin veri depolama birimlerinden yüksek performansla yararlanmasını, artan iş yükünü dengelemesini ve veri depolamada öncelik katmanlarının atanmasını otomatikleştirerek iş süreçlerini hızlandırmasını sağlamayı hedefliyor. Kısacası, müşteriler HP’nin bu atılımıyla daha verimli veri depolama birimlerinden yararlanarak iş akışını hızlandıracak, üretkenliği artıracak.

Dünya çapındaki satış ve pazarlama ağı ve kapsamlı hizmet operasyonlarından güç aolan HP, 3PAR’ın yeni ürünlerini geliştirmek ve müşterilerine en kısa sürededa ulaştırmak için mükemmel bir konumda yer alıyor. HP’nin sunucuları, veri depolama birimlerini, ağ sistemlerini ve yönetim teknolojilerini bir araya getiren Birleşik Altyapılar portföyü 3PAR çözümleriyle gelişerek HP’nin müşterilerine son derece basit, ekonomik ve kullanışlı veri merkezleri sunmasını sağlayacak.

3PAR ihalesi 24 Eylül 2010’da tamamlandı ve satın alma işlemlerinin de takvim yılının sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.