HP 3PAR depo çözümleri ile BT yönetimin basitleştiriyor

HP’nin geçen yıl 3PAR’ı satın alarak bünyesine kattığı 3PAR Depolama Çözümleri, geçen yılın Eylül ayından bu yana müşteri sayısını 2 kat arttırdı. Buna bağlı olarak 3PAR gelirlerinde de 3 haneli rakamlara dayalı bir artış gerçekleşti.(1)
   
Ticari başarısını kalitesine ve gelişmiş sanallaştırma teknolojisine borçlu olan 3PAR ailesine ait HP 3PAR P10000 V800 Depolama Sistemi, aynı zamanda, Depolama Performans Kurulu SPC-1 testinde dünya OLTP (online işlem süreçleri) performans rekorunu da kırdı. HP 3PAR ailesi, sergilediği üstün performansla kurumların büyük ölçekli veri merkezlerini uygun maliyetlerle sanallaştırmasına imkan veriyor.
 
Yeni 3PAR V800 kutuları önceki çözümlere göre yüzde 100 performans artışı sağlıyor. Ayrıca, kendi içinde sanallaştırma yaparak ve yerel ağ üzerinde yüksek hızlı veri transferine izin vererek binlerce sanallaştırmış sisteme eşdeğer performans sergiliyor.

HP Veri Depolama Çözümleri Ülke Müdürü Selçuk Öznal 3PAR Depolama Çözümleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “HP olarak geçen yıl 3PAR’ı satın aldığımızdan bu yana, Hizmet olarak BT için geliştirdiğimiz çevik ve verimli depolama çözümlerinde çıtayı sürekli yükseltmeyi amaçlıyoruz. 3PAR müşterilerinin beklentilerini aşan dünya performans rekorları kırmaya devam ederken asıl hedefimiz gelir artışını hızlandıracak bir formül geliştirmektir.”

Rekor performans
Bu yıl Ağustos ayında pazara sunulan HP P10000 3PAR Depolama Sistemleri, Hizmet olarak BT modelinde özel ve genel bulut yapıları için gelişmiş BT çözümleri sunuyor. Çevik mimariye dayalı bu özellikler arasında anlık olarak artan iş yükünü karşılama, az yer kaplamakla birlikte yüksek performans sağlayan modüler sistemler, esnek kapasite kullanımı, kaynak kullanımında otomasyon ve enerji tasarrufu yer alıyor.
HP 3PAR V800 gerçek zamanlı veri işleme verimliliğini ölçen SPC-1 testinde en yüksek performansı sergiledi.(2) Bu da bilgiyi anlık olarak analiz etmesi veya depolanmış veriye hızla ulaşması gereken finans sektörü gibi kritik alanlarda kurumlara esneklik sağlıyor. Binlerce sanal makineye eşdeğer bir kapasiteyle yapılandırılan HP 3PAR V800, 2009 yılından beri tek sistemde en yüksek performans rekorunu elinde tutan bir önceki 3PAR modeline göre performansını yüzde 100 arttırarak kendi rekorunu geliştirdi.(3)

Uygun maliyetler ve enerji tasarrufu
HP 3PAR V800, hızlı çalışan ve sistem uyumluluğunu arttıran basit komutlarla kendini otomatik olarak yapılandırarak kurulumu basitleştiriyor. Yeni 3PAR çözümü, verimli çalışması için gereken sistem kaynaklarını da otomatik olarak ayarlıyor ve kurumların ihtiyaca özel ayarlarını modüler kurulum anlayışıyla destekliyor. Kısacası, veri merkezlerini sadeleştiren 3PAR kurulum ve işletim maliyetlerini azaltıyor.
Geleneksel depolama sistemlerinde kayıtlı veriye ulaşma ve veriden yararlanma oranı yüzde 10-20 arasında değişiyor. HP 3PAR V800 ise yüzde 80 oranında rekor performans sağlıyor. HP Bütünleşik Altyapıların bir parçası olan 3PAR, doğru bilgiye hızlı erişim ihtiyacı olan ve kesintisiz olarak hizmet vermesi gereken 7/24 Yaşayan Kurumlar için ideal bir çözüm oluşturuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu