HP bayileri internet’i sevdi

İki ay önce faaliyete geçen, HP iş ortakları sitesi www.hpbayi.com 725 üye firmaya ve 1000 üyeye ulaştı. Sitede iş ortakları, kanal ve son kullanıcı kampanyaları ile ilgili bilgileri bir arada bulabiliyor. Ürün, fiyat ve eğitim bilgilerinin aylık olarak güncellendiği sitede HP iş ortakları, örnek reklam çalışmalarını, başarı öykülerini ve basın bültenlerini takip ederek, HP ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar oluyor. Siteden, HP’nin piyasaya sunduğu yeni ürünlere ilişkin bilgilere, görüntüleme ve baskı, PC, Notebook, iPAQ, sunucu, veri depolama ve yedekleme ürünlerinin broşürlerine, görsellerine ve teknik bilgilerine kolayca ulaşılabiliyor.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Direktörü Serdar Urçar, Hedef Anadolu girişimiyle başlattıkları bayi desteğini Web ortamında da sürdürdüklerini ifade ediyor: “İki yıl önce başlattığımız Hedef Anadolu programıyla iş ortaklarımızı BT konusunda bilinçlendirmeyi, seçilen iş ortaklarımızın KOBİ müşteri grubu için bir BT danışmanına dönüştürülmesini amaçladık. Şimdi bayilerimize Web’den de ulaşarak onlara ihtiyaç duydukları an destek vereceğiz ve her türlü konuda fayda sağlayacağız.”

Ortaklarla İnteraktif İletişim

www.hpbayi.com sitesinin “Pazarlama” bölümünde yer alan “HP ile kendi başarı öykünü yarat” kısmı ile HP’nin iş ortakları, kendi başarı öykülerini, istedikleri zaman siteye iletebiliyorlar ve böylece kendi hikayelerini herkesle paylaşma fırsatını yakalıyorlar.
Dikey iş ortakları için oluşturulan “İş Ortakları” bölümü altındaki e-gruplar sayesinde, bayiler arası interaktif iletişim sağlanıyor. HP, iş ortaklarıyla kurduğu iletişimi, önümüzdeki dönemde yapacağı Anadolu toplantılarıyla da desteklemeyi planlıyor.

Bunun yanı sıra HP iş ortakları, iş ve iletişim hızını önemli ölçüde artıran yeni sistemle, sitenin anasayfasında yer alan “Proje Fiyatlandırması” kısmından, anında özel proje fiyatı alabiliyor.
Ayrıca, “Bize Ulaşın” bölümüne ilettikleri sorulara da mutlaka cevap alıyorlar. Gelen e-postalara tek tek cevap veriliyor, konu teknik ise, ilgili kişilere yönlendiriliyor ve böylelikle cevapsız soru kalmıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.