HP BT tedarik işlerini basitleştirdi

HP’nin yeni hizmetleri veri merkezlerinde farklı marka ürünler kullanan kurumların teknik destek, tedarik ve lojistik destek sistemlerini basitleştirerek BT maliyetlerini azaltıyor.

 HP kurumların risk ve maliyetlerini azaltmak amacıyla çok markalı sistemlerden oluşan karmaşık ortamlarını entegre etmesi ve yönetmesine yönelik yeni hizmetlerini duyurdu.

Forrester’ın yaptığı bir araştırmaya göre “İş grupları buluta BT gruplarından 2,5 kat daha hızlı geçiyor. İş gruplarının bulut hizmetlerini kendi BT departmanlarının geliştirdiği hizmetlerden bağımsız olarak dış kaynak hizmet sağlayıcılardan alması, tedarikçi sayısının artmasına yol açıyor.”(1)

Gartner Araştırma Departmanı Başkan Yardımcısı Will Cappelli sorunu şu şekilde ifade etti: “Özellikle bulut bilişime geçişin
hızlanmasına bağlı olarak BT Direktörlerinin en büyük ihtiyacı farklı kaynaklarla sağlanan BT ortamlarını iş için anlamlı bir şekilde yönetmek ve ölçümlemek oldu. BT tedarik zincirini optimize etmek amacıyla çok kaynaklı BT ortamlarını yönetmek ve ölçmek üzere geliştirilen uçtan uca yönetim çözümleri kritik önem kazanıyor.”

Yeni HP Hizmet Entegrasyonu ve Yönetimi çözümleri ister şirket içinde BT departmanı yoluyla, ister dış kaynak BT kullanımı yoluyla olsun, kurumlara bulut bilişim hizmetlerinin de içinde bulunduğu bütün çok kaynaklı hizmetleri tek noktadan yönetme olanağı tanıyor. Bu çözümler çoklu tedarik ortamlarının yönetimi ve performansını arttırmak için gereken süreçleri tanımlayan bir yol haritası da dahil olmak üzere, organizasyonlara teknoloji dönüşümünde danışmanlık hizmetleri sağlıyor.

HP Hizmet Entegrasyonu ve Yönetimi, tüm hizmetler için standart bir BT mimarisi ve entegrasyon modeli sağlayarak kurumların hızlı ve kolay yönetilir bir BT ortamı oluşturmasına yardımcı oluyor. Çözüm paketinin diğer yararları ise şunlar:
 

— Performans durumunu işletme bütçesi ve iş hedeflerine göre takip ederek hizmet performansının arttırılması: HP Hizmet Entegrasyonu ve Yönetimi, kurumların hizmet durumunu bunların diğer hizmetlerle gösterdiği performans bağlamında gerçek
zamanlı olarak izleyerek iş sürekliliğini arttırmasını ve yönetimi kolaylaştırmasını sağlıyor.
 

— Kritik hizmet kesintilerinden sorumlu tedarikçileri hızla tespit ederek hizmet aksamasını ve buna bağlı iş risklerini azaltma.
 

— Çoklu tedarik hizmetleri yönetimi sayesinde entegrasyon ve merkezi sisteme geçilmesiyle BT maliyetlerinin azalması.
 
HP Yazılım Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hans Peter-Klaey konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Bulut hizmet sağlayıcıları dahil farklı tedarikçilerden sağlanan hizmetlerde şeffaflığın sağlanamaması, hizmet anlaşmaları şartlarının tam olarak yerine getirilmesinde sorun yaratıyor ve BT yönetimine dair riskleri de çoğaltıyor. HP Hizmet Entegrasyonu ve Yönetimi çözümümüz kurumlarda karmaşıklığı ve maliyetleri azaltırken, tedarikçilerin daha iyi yönetilmesi için gereken yeni araçları sağlıyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu