HP’de üç yeni işistasyonu

HP, 64 bit teknolojisine sahip 3 yeni iş istasyonunu tanıttı. HP, 64 bit teknolojisine uyumlu 3 yeni iş istasyonunu duyurdu. Yeni iş istasyonlarında Intel tarafından üretilen en hızlı işlemciler ve PCI Express grafik kartları kullanıldı.xw4200, xw6200 ve xw8200 iş istasyonları MCAD, CAE, DCC (dijital içerik yaratma) ve GIS gibi zorlu ortamların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı.

xw6200 ve xw8200 iş istasyonları Intel tarafından üretilen en yeni işlemci teknolojisini kullanıyorlar. 64 bit bilgi işlem teknolojisine sahip olan yeni iş istasyonları, 2.8, 3.2, 3.4 ve 3.6 GHz hızındaki Xeon işlemcileriyle yüksek bir performans sunuyorlar. Memory 64 teknolojisi ile ise adreslenebilir bellek alanını 256 terabayta kadar çıkarabiliyorlar. Bu da özellikle büyük veri setlerinin ve modellerinin tasarımlanması ve kullanılması bağlamında büyük önem taşıyan bir özellik.

HP xw4200 iş istasyonu, Intel 925X Express çip seti ve Intel Pentium 4 işlemcinin yanı sıra Intel EMT64T teknolojisi ile güçlendirildi. 64 bit teknolojisi ile donatılan yeni iş istasyonu, 32 bitlik uygulamaları da çalıştırabiliyor. Ürün, Windows XP Pro işletim sistemi ile geliyor. xw4200, özellikle mühendisler, sanatçılar, tasarımcılar, bilim adamları ve yoğun şekilde uygulama çalıştıran, yüksek performans ihtiyacı içindeki kullanıcılar için uygun bir ürün.

HP xw6200, piyasadaki en küçük formlu çift işlemcili iş istasyonu olma özelliğine sahip. Ölçeklenebilirlik ve genişletilebilirlik açısından üstün nitelikleri olan xw6200, özellikle dar alanlarda çalışmak durumundaki mali analistler, borsacılar, mühendisler ve bilim adamları için ideal. xw6200, büyük miktarda veriyi gerçek zamanlı olarak analiz edebiliyor ve çok hızlı işlemler gerçekleştirebiliyor. Ürünün bir diğer özelliği de aynı anda 8 monitörü bağlamanın mümkün olması.

xw8200 ise 16 GB’ye kadar RAM takmanın mümkün olduğu tam bir güç makinesi. Mevcut en hızlı SCSI sürücüleri ile çalışan 1.5 TB’lik dahili veri depolaması imkanı sunan xw8200, Microsoft Windows XP Pro veya Linux işletim sistemleriyle kullanılabiliyor. EMT64 teknolojisine sahip Intel Xeon işlemcilerle çalışan xw8200 aynı anda iki işlemci kullanabiliyor.

64 bit “extension” teknolojisi, şu anda bu teknoloji için özel tasarlanmış Linux işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Bu teknoloji ile uyumlu Microsoft işletim sisteminin ise 2005 yılı başlarında pazara sunulması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.