HP’den telekom şirketlerine kolay cihaz yönetim yazılımı

HP’nin yeni “Hizmet Olarak Cihaz Yönetimi için Bulut Bilişim Hizmetlerini Etkinleştirme (DMaaS için CSE) çözümü”, telekom şirketlerinin orta ölçekli işletmelere bulut bilişim tabanlı mobil cihaz yönetimi hizmeti sağlayarak gelirlerini artırmaları için geliştirildi. DMaaS için CSE, kısaca açıklamak gerekirse telekom şirketlerinin müşterilerinin akıllı telefonları, laptopları ve diğer mobil cihazlarına yönelik yeni hizmetler vermelerini ve bu hizmetleri yönetmelerini sağlıyor. Böylece, günümüz dünyasında iş ortamı mobil cihazlarla ofis dışına taşınırken telekom şirketleri de hızla gelişen mobil iletişim pazarında tartışmasız bir güç sahibi oluyor. DMaaS için CSE bunu çok çeşitli mobil cihazları, ağları, işletim sistemlerini ve uygulamaları destekleyerek, ayrıca farklı ürünlerin birbiriyle uyum içinde çalışmasını sağlayarak başarıyor.

HP bu kolaylığı bulut bilişimle istenildiği anda hizmet sağlama sistemine uygun olan, etkili ve esnek kullanımlı DMaaS için CSE çözümüyle sağlıyor. Bu çözümden yararlanan BT ekipleri mobil cihazları ve PC’leri bulut bilişim teknolojileri ile tek bir güvenli özelleştirilebilir portal çatısı altında birleştirebiliyor. HP’nin çözümü cihazların kablosuz ağlar üzerinden yapılandırılmasını, uygulamaların 3G teknolojisi ile cep telefonlarına ve diğer mobil cihazlara dağıtılmasını, sorunların uzak erişimle denetlenmesini, güvenlik kurallarının internet üzerinden anlık güncellenmesini ve mobil cihazlarda saklanan verilerin uzak veri merkezlerinde yedeklenmesini sağlıyor.

Bütün bunlar geleneksel kablo ağırlıklı sabit ve hantal veri merkezlerine duyulan ihtiyacı azaltarak maliyetleri düşürüyor, telekom şirketlerinin yeni hizmetleri en kısa sürede sunmasına olanak tanıyor, BT sistemlerini basitleştiriyor ve iş riskini azaltıyor. DMaaS için CSE, aynı zamanda, en yeni mobil cihaz teknolojilerini destekliyor ve sahadaki personelin mobil cihazları ile kablosuz ağlar üzerinden iletişim kurarak saha çalışmalarının performansını artırmalarına yardımcı oluyor.

IDC Kıdemli Araştırma Analizi Uzmanı Stacy Crook ilgili açıklamasında, “Çalışanlar işini yollara taşıyor ve şirketlerin de bu çalışanlarla mobil cihazlarını tam olarak desteklemek için daha etkili yollar geliştirmesi gerekiyor” diyor. Crook sözlerine şöyle devam ediyor: “Telekom şirketleri hem kurumsal müşterilere bulut bilişim teknolojileriyle düşük maliyetli mobil cihaz yönetimi hizmetleri sunan hem de hızla büyüyecek olan yeni bir iş koluna atılmaları için gerekli teşviki sağlayan bir çözümün değerini bilecektir.”

HP İletişim ve Medya Çözümleri Direktörü Tim Marsden ise “Mobil cihaz yönetimi daha kompleks bir hal alırken ve maliyetler artarken şirketler de güvenilir bir hizmet sağlayıcının yardımına ihtiyaç duyuyor” diyor ve açıklamasını şöyle sürdürüyor: “Telekom şirketleri bu hizmeti sağlayabilir. HP’nin çözümü ile, bulut bilişimin avantajlarından yararlanarak şirketlerinin mobil cihazlarını etkili bir şekilde yönetebilirler ve sonuçta kendilerine yeni bir iş alanı yaratmış olurlar.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.