Ana sayfa BT Gündem HP’den yeni nesil teyp sürücüleri

HP’den yeni nesil teyp sürücüleri

166
0

HP, yenilenen StorageWorks LTO-5 Ultrium teyp sürücüleri ile Açık Doğrusal Teyp (LTO) teknolojisi portföyünü genişletiyor. LTO-5 Ultrium teyp sürücüleri veri transferini hızlandırıyor ve yönetim özelliklerini geliştiriyor. HP StorageWorks MSL teyp kitaplıkları ile sunulan yeni arşiv çözümleri işletmelerin bilgiyi daha iyi koruyarak yönetmelerini, yaşanan bir felaket durumunda güvenle kurtarmalarını ve verileri uzun süre saklamalarını sağlıyor.

HP StorageWorks LTO-5 teyp çözümleri yedekleme performansını artırıyor ve bütünleşik şifreleme ile veri kaybı riskini azaltıyor. Bu çözüm bilgileri yetkisiz kullanıcıların erişmesini önlemek amacıyla şifreleyerek hırsızlık ve kötü amaçlı kullanım gibi durumlarda verilere izinsiz verişimi önlüyor. LTO-4 teyplerinin kapasitesini yaklaşık olarak ikiye katlayan ve iki kat şifreleme olanağı sunan LTO-5 sunucuları veri güvenliği gereksinimlerini karşılarken bilgiyi daha düşük maliyetle saklıyor.

HP Veri Depolama Çözümleri Grup Yöneticisi Selçuk Öznal, “Teknoloji geliştikçe işletmelerin veri yükü katlanarak artıyor ve kriz ortamında bütçeler daralıyor. Bu şartlar altında, BT departmanları da bir yandan veri depolama maliyetini düşürmeye çalışırken diğer yandan işletim ihtiyaçlarını karşılayarak bilgi ekonomisi dönüşümüne ayak uydurmak zorunda kalıyor” diyor.

“Bu bağlamda, veri depolama sistemlerinin hem ihtiyaca göre tasarlanması hem de kolayca yönetilebilmesi gerekiyor. Ancak, geleneksel veri depolama sistemleri bir kez kurulduktan sonra değişen işletme ihtiyaçlarına göre ayarlanamıyor. İşletmeler ise ihtiyaca göre ölçekleyebilecekleri, kullanışlı, basit, güvenilir ve yatırım dönüşü sağlayan ekonomik sistemlere odaklanıyor. LTO-5 teyp çözümleri müşterilerimize bu tür bir sistem bileşeni sunuyor.”