Ana sayfa BT Gündem HP’den yeni nesil veri merkezi çözümleri

HP’den yeni nesil veri merkezi çözümleri

126
0

Günümüzde BT çalışanlarının farklı bilgisayarlar ve uygulamaların ihtiyaçlarına cevap vermesi, farklı veri merkezi ve iş istasyonu birimlerini bir arada yüksek performansla kullanması ve ofis dışı uzaktan erişim gibi gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. BT çalışanları bütün bu farklı birimlerden oluşan veri merkezlerinde etkili ve düşük maliyetli hizmet vermeyi hedefliyor.

Forrester Research Inc.’in bağımsız olarak hazırladığı rapora göre, şirketlerde kullanılan masaüstü bilgisayar sistemleri 2010’dan itibaren, fiziksel donanımlar yerine kullanıcıların ihtiyaca göre laptop ve cep telefonları gibi farklı birimlerden istedikleri anda ve istedikleri yerde erişebileceği sanal sistemlerden oluşacak. Kullanıcılar o an ellerinin altında bulunan bilgisayar birimini (dizüstü bilgisayarlar, masaüstü ev bilgisayarları, mobil cihazlar vb.) kullanarak şirket ve kişisel işlerini güvenli bir şekilde tamamlamak isteyecekler(1).

İşte PC satışlarının canlandığı ve Windows 7 işletim sistemine geçildiği günümüzde HP de müşterilerine veri merkezlerini bu ihtiyaçlara yönelik olarak yeniden yapılandırmaları için yeni ürünler sunuyor.