HP’den yepyeni iş notebook’ları

HP, yeni diz üstü bilgisayarları Compaq nx6110 ve Compaq nc6120’yi yepyeni bir tasarımla piyasaya sunuyor. Ergonomik, ince ve hafif bilgisayarlar sadece 2,7 kg. Cihazlar, yeni işlemci gücüyle artırılmış performans, uzun pil ömrü ve güvenlik özelliklerine de sahip. HP Compaq nx6110 ve Compaq nc6120 Business Notebook PC, yoğun işlem yükünü karşılayacak performansı, en yeni teknoloji, güvenlik ve mobilite özellikleriyle birleştiriyor. İnce, hafif ve çekici tasarıma sahip olan cihazlar, isteğe bağlı olarak satın alınan seyahat bataryasıyla toplamda 8,5-9 saate varan pil ömrüne sahip olarak tüm gün işlem yapma olanağı tanıyor. Batarya, kullanıcıların her an her yerde yanlarında taşıyabilecekleri, kullanımı kolay ve ince bir araç olarak dikkat çekiyor.

HP, dizüstü bilgisayarlarından ergonomik tasarım, yüksek performans, güvenlik, hafiflik ve uzun batarya ömrü gibi özellikler bekleyen profesyoneller için iki farklı modelde sunulan yeni dizüstü bilgisayarını piyasaya sürüyor. Ekranı 60-70 derece yükseltme ve kullanıcının monitörü boyun ve yüz hizasına getirme olanağı tanıyan genişleme istasyonu desteğine sahip cihazlar, kullanıcılarına sağlıklı ve rahat bir kullanım avantajı veriyor. Intel’in yeni işlemcisi Sonoma ile birlikte sunulacak olan ürünler, kendi sınıflarında en yüksek performansa sahip bulunuyor.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Direktörü Serdar Urçar, yeni mobil ürünlerin, özellikle hareketli ve yoğun çalışan profesyonellere önemli faydalar getireceğini ifade ediyor: “HP, mobil çalışanların önceliklerinin farkında. Bu sebeple uzun zamandır dizüstü bilgisayarlarını sağlıklı, ergonomik ve kolay kullanım, uzun pil ömrü, rahat taşıma, yüksek performans, ve güvenlik özellikleriyle sunma gayretindeydi. Şimdi pazara, bu özelliklere sahip iki yeni ürünümüzü HP’nin yaygın servis ve dağıtım ağı, global kalite ve desteğiyle sunduğumuzu duyurmaktan çok mutluyuz.”

“Koruma”lı Cihazlar

HP’nin yeni dizüstü bilgisayarlarının en önemli özelliklerinden biri de sabit diski ani darbe ya da düşmede karşılaşılabilecek şok ve titreşimden koruyan HP Mobile Data Protection System teknolojisine sahip olmaları. Ayrıca, Altiris tarafından sağlanan HP Local Recovery Solution teknolojisi de verinin hızla kurtarılmasına olanak tanıyor.

Eğlence ve Ofis için Intel Centrino Mobil Teknolojisi

Yeni nesil Intel Centrino Mobil Teknolojisi, yeni Intel Pentium M işlemcilerini, Mobile Intel 915 Express çip seti ailesini ve Intel PRO/Wireless 2915ABG veya 2200BG kablosuz ağ bileşenlerini içeriyor.

Diğer özelliklerin yanı sıra, güç açısından optimize edilmiş ve boyutu küçültülmüş yeni çip setleri, ev ve ofis kullanıcılarına üstün grafik performansı sunuyor. Yeni Intel Graphics Media Accelerator 900 grafik çekirdeği, güç açısından optimize edilmiş 533 MHz’lik bir ön-yan veriyolu ve çift kanallı DDR2 bellek desteği bulunuyor. Bunların hepsi, Mobile Intel 915GM Express çip setine dayanan entegre grafiğe sahip sistemlerde, grafik performansınin iki katına çıkmasına yardım ediyor. Ayrıca Intel Centrino Mobil Teknolojisi, yeni PCI Express grafik arabirimini destekliyor ve farklı grafik yapısına sahip üst seviye sistemler için grafik bant genişliğini dört katına çıkarabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.