Ana sayfa BT Gündem HP kurumsal hizmetlerde yeni çözümler

HP kurumsal hizmetlerde yeni çözümler

122
0

HP Kurumsal Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Tom Ionnotti, “Müşterilerimiz bizden iş sorunlarını çözmek üzere HP portföyünün tüm gücünden yararlanmamızı bekliyor” diyor. “Biz de bu talepleri karşılamak üzere EDS adı altında son 47 yılda geliştirilen güçlü hizmet markasını HP’nin teknolojik liderliğiyle birleştirerek önder BT hizmet sağlayıcısı olmayı amaçladık.”

Kurumsal Hizmetlerin de dâhil olduğu HP Kurumsal İşletmeler grubu büyük ve küçük ölçekli tüm müşterilere uçtan uca hizmet veriyor. Bu ürün grubu kurumsal hizmetlere ek olarak sunucu, veri depolama, yazılım, network ve teknoloji hizmetlerini kapsıyor. HP bu bağlamda şirketlerde iş sürekliliğine odaklanan çözümler de sunuyor.

HP Türkiye ve Yunanistan Kurumsal Hizmetler Yöneticisi Cengiz Yeker, “Türkiye’de “İş Sürekliliği” konusunda zamana bağlı kültürel bir değişimden geçiyoruz” diyor. “Son 10 yılda yaşanan felaketler yüzünden iş yapamaz duruma gelen firmaları tüm dünya izledi. Türkiye’de birkaç ay önce yaşanan iş kesintilerine sebep olan sel felaketinin bir hafta içerisinde ortaya çıkardığı kayıp, ilk belirlemelere göre 300 milyon TL olarak hesaplanıyor. 10 yıl önce yaşanan Marmara depreminin sonuçları da bu noktada benzer bir tabloyu gösteriyor. HP ise yedekleme özelliğine sahip güvenilir veri merkezleri ile iş sürekliliğini sağlamaya ve veri kaybını önlemeye yönelik çözümler ve hizmetler sunuyor.“