HP uçtan uca güvenlik işine el attı

HP, 28 Eylül Cuma günü gerçekleştirdiği basın toplantısında kurumsal güvenlik portföyünü yenilediğini açıkladı. Toplantıda HP “Akıllı Güvenlik Çözümleri”nin; bulut bilişim, mobilite ve ‘Büyük Veri’de inovasyon yoluyla şirketlerin kurumsal büyümelerine proaktif verimlilik ve hız kattığı belirtildi.

Tam kapsamlı koruma sağlamak üzere tasarlanan HP çözümlerinden yararlanan kurumlar, güvenlik kaygılarını aşarak mobilite, büyük veri ve bulut bilişim gibi yeni teknolojileri hızla benimsiyor. HP kurumsal güvenlik risk yönetimi ile siber saldırılara karşı etkili koruma ve regülasyon uyumluluğu sağlayan kurumlar, inovasyona odaklanarak rekabet gücü kazanıyor.

Nil Bağdan: “Güvenlik kaygıları yeni teknolojilerin önünü kesiyor”
Toplantıya ev sahipliği yapan HP Türkiye Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan, HP’nin yenilenen kurumsal güvenlik çözümleriyle ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Kurumsal güvenlik günümüzde hem özel sektörün hem de kamu kuruluşlarının en büyük önceliklerinden biri. Ancak, kurumlar siber güvenliğe büyük yatırım yaptıkları halde, geleneksel reaktif güvenlik yaklaşımları istenilen güvenceyi sağlayamayabiliyor. Bu da kurumların güvenlik kaygıları nedeniyle mobilite, büyük veri ve bulut bilişim gibi yeni teknolojileri benimsemesini geciktiriyor ve hatta önünü kesiyor. HP olarak kurumsal inovasyon ve büyümeyi hızlandırmak amacıyla ihtiyaca özel en doğru güvenlik çözümlerini sunuyoruz”.

Reaktif güvenlikten önce proaktif risk yönetimi şart!
HP’nin yaptığı bir araştırmaya göre, üst düzey yöneticiler ve BT direktörlerinin üçte ikisinin bulut bilişimde güvenliğe önem verdiği görüldü. Dolayısıyla, büyük veriden en hızlı ve güvenli şekilde yararlanmak, kurumların öncelikleri arasında hızla yer almaya başladı.

Araştırmada görüş bildirenlerin yüzde 55’i, mobil cihazlarda veri kaybı veya veri hırsızlığı riskini (kayıp / çalıntı vakaları vb.) önlemek istediklerini belirtti. Katılımcıların yüzde 60’ı ise, çalıştıkları organizasyonlarda “proaktif risk yönetimi” yerine, reaktif güvenlik önlemlerine yatırım yapıldığını ekledi.(1)

HP’nin gelişmiş güvenlik çözümleri, araştırmada ortaya çıkan kurumsal ihtiyaçları karşılamak üzere, risk yönetimi ve gerçek zamanlı müdahelede, kurumlara çeviklik sağlayan “akıllı yazılımlardan” yararlanıyor.

HP, kamu sektörüne özel güvenlik paketi sunuyor
HP’nin kamu kuruluşları için özelleştirdiği güvenlik portföyü, kimlik yönetimi ve uygulama güvenliği çözümlerini birleştiriyor. HP’nin yazılım, cihazlar, bulut hizmetleri ve güvenlik danışmanlığını entegre eden risk yönetimi yaklaşımı; kurumsal güvenlik kaynaklarının yönetimi ve optimizasyonunda entegrasyon sağlıyor.

HP Garantili Kimlik: Kurum içi güvenlik denetimleri için birleşik kimlik doğrulama ve erişim yetkilendirme sistemi.
İstek Üzerine Kapsamlı Uygulama Tehdit Analizi (CATA): Uygulama geliştirme sürecinin tüm aşamalarında güvenlik açıklarını gideren uygun maliyetli güvenlik çözümü.
HP Güvenlik Operasyonları Merkezi (SOC) Danışma Hizmetleri: Kamu kuruluşları için ofiste tesis edilen siber güvenlik operasyon merkezleri.

Organizasyonların tamamı için kontrol ve şeffaflık sağlayan denetim çözümleri
HP Veri Merkezi Koruma Hizmetleri: Kurumsal güvenlik uygulamaları için sistem değerlendirme ve çözüm geliştirme hizmeti. Altyapı optimizasyonu sağlayan hizmet, veri merkezi yönetiminde performansı artırıyor.
HP ArcSight Kurumsal Güvenlik Yöneticisi 6.0c: Siber tehditleri tanımlamak ve önlemek için ihtiyaca göre ölçeklenebilen güçlü izleme ve uyumluluk çözümü sağlıyor.
HP TippingPoint NX Platformu, Gelecek Kuşak Saldırı Önleme Sistemleri (NGIPS): Network cihazları, sanal sistemler, işletim sistemleri ve kritik iş uygulamalarında “derin paket veri trafiği incelemesi” ile kapsamlı koruma sağlıyor. Modüler mimari sayesinde yeni tehditlere hızla uyum sağlamaya olanak veriyor.

Printer kaynaklı saldırı önleme çözümleri
HP Erişim Denetimi Destekli (HP AC) Baskı Çözümleri: Elektronik cihaz güvenliği, güvenli belge yazdırma ve iş muhasebesi için sağlık kuruluşlarını kapsayacak şekilde genişletildi.
HP Görüntüleme ve Baskı Güvenlik Değerlendirmesi: Baskı ortamlarında güvenlik ve uyumluluk denetimi. Belge yazdırmada güvenli erişim, çıktı sayısının güvenlik açısından azaltılması gibi avantajlar sağlıyor.
Gelişmiş HP Görüntüleme ve Baskı Güvenlik Merkezi (IPSC): Şirket dışı bilgisayarlar ve işletim sistemi uyumluluğu için güvenlik otomasyonu ve kural yönetim sistemi. Teknik destek ve şifre yönetimi için genişletilmiş HP 7/24 Güvenlik çözümü ile entegrasyon.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.