IAS Almanya’da vites büyüttü

IAS Yazılım Almanya’da bir önceki yılın ilk üç ayına göre %65 büyüdü. Tamamı Türkiye’de, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen CANIAS ERP yazılımı, Avrupa’da pek çok firma tarafından tercih ediliyor. IAS 6 dilde ve 9 ülkede yüzlerce firmanın kullandığı tek Türk kurumsal kaynak planlama yazılımı olarak biliniyor.IAS Yazılım tarafından geliştirilen CANIAS ERP kurumsal kaynak planlama yazılımı son olarak Alman H-Bau Technik ve Deutche Kahneisen Gessellschaft GmbH firmaları tarafından tercih edildi. Mart ayındaki bu son satışlarla IAS Yazılım Almanya’da bir önceki yılın ilk üç ayına göre %65 artırdı. IAS, yurt içi ve yurtdışı satışlarıyla 2004 yılını da %37’lik büyüme ile kapatmıştı.

1989 yılında Almanya’nın Karlsruhe kentinde Hakan Karabiber tarafından bilgi sistemleri konusunda yazılım çözümleri üretmek ve danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla kurulan IAS (Industrial Application Software) Yazılım, 1994 yılında Türkiye ofisini açmış, yazılım geliştirme ve ARGE faaliyetlerini Türkiye’ye taşıdı.

1994 yılından itibaren Türkiye’de geliştirilen yazılım ürünleri yurtdışına ihraç edilmektedir. IAS Yazılım bu anlamda Türkiye’de ilk ERP yazılımı ihracını gerçekleştiren firma özelliğini taşımaktadır. IAS Yazılım’ın 2004 yılında yurtdışından elde ettiği ciro yaklaşık 3,5 milyon $’dır. Yurtdışı satışları ve danışmanlık hizmetlerinden toplanan bu miktar, toplam cironun %75’ini oluşturuyor.

IAS Yazılım’ın son ürünü, kurumsal kaynak planlama yazılımı olan CANIAS ERP, bu gün altı dilde, dokuz ülkede ve çoğunluğu Almanya, Avusturya ve Fransa’da olmak üzere yüzlerce şirkete hizmet veriyor. IAS Yazılım’ın yeni hedefleri arasında, Türkiye pazarıyla benzerlikler taşıyan İtalya ve İspanya’da şube açarak bu ülkelerdeki şirketlere bilgi sistemleri konusunda yazılım çözümleri sunmak da bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.